Çukurova’da kurban hazırlığı
Manşet Haber 18.10.2012 10:40:18 0

Çukurova’da kurban hazırlığı

Çukurova’da kurban hazırlığı

Adana(Ulus)--Çukurova’da kurban satış ve kesim yapılacak alanlar belirlendi. Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, “Ana cadde ve sokak üzerinde her yıl olduğu gibi bu yıl da kurbanlık satımı ve kesimi yapılamayacak. Vatandaşlarımız, belediyemizce belirlenen alanlarda rahatlıkla kurbanlarını satın alıp kesimini yapabilir. Tüm kesim alanlarında gerekli tedbirler alındı” dedi.
Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi belediye olarak bütün tedbirleri aldıklarını söyledi. İlçe sınırları içinde 4 ayrı satış yeri, 9 ayrı da kesim alanı tespit edildiğini ve bu yerlerde gerekli düzenlemelerin yapıldığını belirten Başkan Arıkan, özellikle ana cadde ve sokak aralarında kurban kesimlerine izin verilmeyeceğini belirtti. Kurban kesiminin bir ibadet olduğunu ifade eden Başkan Arıkan, “Müstakil evi olanlar ile apartman sakinlerinin kendi bahçelerinde kurbanlarını kesebilir. Belediye olarak ilçemizde 9 ayrı kesim alanı oluşturduk. Vatandaşlarımız bu alanlarda rahat, temiz, hijyenik ve huzur içerisinde kurbanlarını kesebilecek” dedi.
Başkan Arıkan ayrıca, toplam 57 kasabın görev yapacağı kesim alanlarında 5 veteriner, din görevlisi ve temizlik görevlilerinin hazır bulunacağını da belirtti.
Çukurova İlçesi’nde kurban satış merkezleri şöyle: Metropark Hastanesi yanı (Fuar alanı arasındaki boşluk), Belediye Evleri Mahallesi Çıraklık Eğitim Okulu bitişiği, Beyazevler Mahallesi çamlık karşısı, Seyhan Uygulama Hastanesi yanı
Çukurova İlçesi’ndeki kurban kesim yerleri ise şöyle: Toros Kapalı Semt Pazarı, 100. Yıl Semt Pazarı, Toros 2 Semt Pazarı, Güzelyalı Semt Pazarı, Huzurevleri semt pazarı, Beyazevler Miraç Cami karşısı, Kurttepe 1 semt pazarı, Belediye evleri Mahallesi Çıraklık Eğitim Okulu bitişiği ile Metropark Hastanesi yanı.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°