“DAMLA GÖNÜLLÜLÜK HAREKETİ” PROJESİ
Manşet Haber 31.05.2023 11:44:26 0

 “DAMLA GÖNÜLLÜLÜK HAREKETİ” PROJESİ

 “DAMLA GÖNÜLLÜLÜK HAREKETİ” PROJESİ


Adana’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce gerçekleştirilen “Damla Gönüllülük Hareketi” projesinde 40 yerli ve yabancı öğrenci 7 gün süreyle eğitime alındı.

Vali Dr. Süleyman Elban,  gönüllülük esaslı ve insan odaklı 'Damla Gönüllülük Hareketi' projesi kapsamında, 29 Mayıs- 4 Haziran tarihleri arasında 7 günlük program çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından seçilen 18-29 yaş aralığındaki yerli ve yabancı 40 erkek öğrenci ile görüştü. Vali Elban, kendisini ziyaret eden öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Vali Elban, proje kapsamında Adana’yı ziyarete gelen gençleri ağırlamaktan memnun olduğunu ifade ederek, “Gönüllü faaliyetlerde bulunacak ve kentin tarihi ve kültürel değerlerini tanıma fırsatı bulacak gençlerimizin ziyareti bizleri mutlu etti. Ülkemizin değişik vilayetlerinden gelen pırıl pırıl gençlerimizi görünce onlara olan güvenimiz artıyor, iyi ki ilimize geldiniz.  Hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

7 gün boyunca Adana’da gençlerin sosyal sorumluluk çalışmaları ve gönüllü çalışmalar yapacaklarını belirten Vali Elban, “Proje kapsamında gençlerimiz ilimizdeki çadırkent, konteyner kent ve depremzede vatandaşlarımızın konakladığı pansiyon, yurt ve misafirhaneleri ziyaret edecek. Bununla beraber akran etkileşimi, yerel halkla etkileşim, şehrin marka değerlerinin tanıtımı, gönüllülük faaliyetleri, doğa ve çevre etkinlikleri, spor faaliyetleri, toplumsal duyarlılık aktiviteleri, tarihi ve kültürel mekân ziyaretleri ile gençlerimizin ilimizin tarihi ve kültürel mirasını tanımaları ve gönüllülük bilincini artırıcı ve özendirici faaliyetlerde bulunmaları sağlanacaktır.” dedi.

Adana’nın görülmeye değer tarihi ve kültür şehri olduğunu belirten Vali Elban, “Gönüllülük çalışmalarıyla toplumdaki farkındalığı arttırmayı amaçlayan projeyle gençlerimiz birer gönül elçisi olarak gittikleri illerde şehrimizi en güzel şekilde tanıtacaklardır. Bu önemli projede yer alan ve ilimizde çeşitli etkinliklerde bulunacak gönüllü gençlerimize teşekkür ediyor, projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°