Davacı belediye, sanık başkan ve vekil başkan
Manşet Haber 4.01.2013 09:30:51 0

Davacı belediye, sanık başkan ve vekil başkan

Davacı belediye, sanık başkan ve vekil başkan

Adana Büyükşehir belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, beraberindeki 16 kişi ile birlikte 10 Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Görevi Kötüye Kullanmak ve Suça İştirak' suçlamasıyla hakim karşısına çıkacağı bildirildi. Adana Haber Gazetesi'nin haberine göre, adalet_ 17 sanık arasında Aldırmaz'la birlikte Başkan Aytaç Durak ile eski ve yeni belediye çalışanları bulunuyor. 12.12.2012 tarihinde açılan 2012/1171 nolu dava ile ilgili ilk duruşma da 28 Marat 2013 tarihinde yapılacak.
ÇELİKCAN DÖNEMİNDE AÇILDI
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın Başkan Vekili seçilmesinin ardından Belediye adına yaptığı şikayet üzerine Aytaç Durak ile birlikte aralarında dönemin belediye çalışanları Zihni Aldırmaz ve Oktay Karakuş'un da bulunduğu sanıklar hakkında 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan dava dosyası, İçişleri Bakanlığı'ndan gerekli iznin alınmadığı gerekçesiyle Adana Cumhuriyet Başsavcılığına iade edilmişti.

TUNCEL ŞİKAYETİ GERİ ALDI
Süreç devam ederken, Çelikcan'dan sonra Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevini üstlenen Mustafa Tuncel döneminde sanıklar arasında bulunan Zihni Aldırmaz hakkındaki şikayet geri alınmıştı. Dava dosyasının görevsizlik ve İçişleri Bakanlığı'ndan gerekli izinler alınmadığı gerekçesiyle Başsavcılık ve mahkemeler arasındaki macerası duruşma tarihinin belirlenmesi ile sona erdi. Aldırmaz ve diğer sanıklar 28 Mart'ta hakim karşısına çıkacaklar.

TARİHİ TESADÜF
'Görevi kötüye kullanmak ve suça iştirak' iddiasıyla dosyanın dava açılma tarihinin 12.12.2012 olmasının yanında duruşma günü de bir hayli ilginç bir tesadüfe denk geliyor. 28 Mart 2013 tarihinde ilk duruşma yapılacak. Bu tarih Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın görevden uzaklaştırılmasının 4'üncü, Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın vekil seçilmesinin ise 3'üncü yılına denk geliyor. Fiilen şikayetçi kurumun başında bulunan Zihni Aldırmaz'ın savunması da merak ediliyor.(Kaynak: Adana Haber Gazetesi)

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°