Demirçalı: CHP Adana’da birinci parti
Manşet Haber 12.09.2012 10:47:00 0

Demirçalı: CHP Adana’da birinci parti

Demirçalı: CHP Adana’da birinci parti

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, yerel seçimlerde Adanalıların AKP iktidarına gereken dersi vereceğine inandığını belirterek, “CHP önce yerel iktidar, yapılacak ilk seçimde de iktidar olacak., Kemal Kılıçdaroğlu’da Başbakan olacaktır.” dedi.
Parti Meclisi üyesi Gökçe Pişkin ile birlikte Çukurova İlçe Başkanı Mehmet Çelebi ile yöneticileri ziyaret eden Adana Milletvekili Ali Demirçalı, partililerle görüşerek yerel seçim çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Demirçalı,AKP iktidarının ülkemize verdiği tahribatın her alanda görüldüğüne ifade etti. AKP’nin Adana ve Adanalıları cezalandırdığını yineleyen CHP Milletvekili Demirçalı, “Adana geçmişini arıyor. Adana’nın yoksullukta Hakkâri’den hiçbir farkı yok. Kamu yatırımı Adana’da yok denecek kadar az. Yaşanabilir kent sıralamasında da Adana çok kötü durumda. Sanayisi ile anılan Adana, Adliye kavgaları ile hala gündemde. Adana göç almıyor, kalifiye göç veriyor. “ şeklinde konuştu.
”Adana’da yapılan anketlerde CHP birinci parti. Hedefimiz önce yerel iktidar. Yapılacak ilk seçimlerde de CHP iktidara gelecek” diyen Demirçalı, CHP’nin Adana Büyükşehir Belediyesi ile tüm ilçe belediyelerini de kazanarak Adanalılara en güzel hizmeti sunacaklarını kaydetti. Adana Milletvekili Ali, Demirçalı, AKP’nin miadını doldurduğunu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da ülkeyi çok kötü yönettiğini, son 10 yıllık AKP iktidarında tüm komşu ülkelerle sorun yaşandığını, terörün sonlandırılamadığını sözlerine ekledi.
CHP Parti Meclisi Üyesi Gökçe Pişkin de, yerel seçimlerde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. CHP’nin çok güçlü kadrolarının bulunduğunu ve iktidara hazır olduğunu ifade eden PM üyesi Gökçe Pişkin, “CHP’nin azimli bir kadrosu var. Kadrolarımızı gençleştirdik, dinamikleştirdik. Kadınlarımız ve gençlerimiz bizim gururumuz. “ dedi.
AKP’yi şirket partisine benzeten CHP PM Üyesi Gözde Pişkin, AKP yasalarının çok süslü olduğunu, içeriğine bakıldığında demokratik katılımın katledildiğinin net görüldüğünü ifade etti. Gökçe Pişkin, CHP’nin Aile sigortası ile ilgili projeyi bir çok Avrupa ülkesinin çok önemsediğini ve ülkelerinde uygulamak için kendilerinden destek istediklerini de söyledi.
CHP Çukurova İlçe Başkanı Mehmet Çelebi ise AKP’nin ortaya koyduğu sorunları CHP’nin çözeceğini, CHP’nin halkın umudu olduğunu bildirdi. Çelebi, CHP’nin birlik ve beraberlik içerisinde AKP ‘yi yerel seçimlerde al aşağı edeceğini ifade etti, “CHP olarak seçime hazırız. Tüm hazırlıklarımız önce yerel iktidar” şeklinde konuştu.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°