Demirçalı: Yeni yasama yılına eksik milli irade başlıyoruz
Manşet Haber 1.10.2012 11:19:51 0

Demirçalı: Yeni yasama yılına eksik milli irade başlıyoruz

Demirçalı: Yeni yasama yılına eksik milli irade başlıyoruz

Adana(Ulus)--CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, TBMM’nin yeni yasama yılına eksik milli irade ile başladığını söyledi.

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı 24. Dönem 3. Yasama Yılının başlaması nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak beklentilerini ve düşüncelerini dile getirdi. Demirçalı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Yeni yasama yılına ne yazık ki eksik milli irade ve tutuklu 8 milletvekilinin halen cezaevinde olduğunu bir süreçte başlayacağız.

1. ve 2. yasama dönemlerinde mümkün olduğunca milletin gündemini Meclise taşımaya gayret ettik. Millet, terör ve zamlarla boğuşurken, iktidar partisi komşumuz Suriye'nin iç meseleleriyle uğraşmayı yeğledi.
Kaba kuvvetin ve şiddetin yoğun olduğu bir yasama dönemi geçirdik. Komisyonlara alınmadık, Genel Kurulda fiziksel şiddet gördük. Denetim görevimiz gereği yazılı, sözlü ve araştırma önergeleri verdik yanıt alamadık. İktidar partisi, kavga eden, tartışan, baskıcı, sorunları çözmekten çok, toplumun gündemine yeni sorunlar katan bir Meclis pratiği geçirmemizi sağladı.

ADALET BEKLENTİSİ KARŞILANMALI
Yeni dönemde Meclisten çıkacak yasaların adalet beklentisini karşılaması, Milli iradenin tam temsil edilmesi, müzakere ve diyaloğu esas alan, barış için çalışan, muhalefetin önerilerinin görüşüldüğü bir yasama yılı geçirmeyi temenni ediyorum.“

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°