Demirçalı’dan açlık grevindeki hal esnafına ziyaret
Manşet Haber 1.12.2012 14:34:48 0

Demirçalı’dan açlık grevindeki hal esnafına ziyaret

Demirçalı’dan açlık grevindeki hal esnafına ziyaret


 

Adana(Ulus)--CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, 3 günden bu yana açlık grevi yapan Yüreğir Hali esnafını ziyaret etti, sorunlarını dinledi ve çözümü için vali ile Büyükşehir belediye Başkan Vekili ile görüşeceğini söyledi.

Demirçalı, Abidin Dino Sanat Parkı’nda, işyerlerinin bulunduğu Yüreğir Sebze Halinin Büyükşehir Belediyesi tarafından tescil edilmemesi üzerine açlık grevi yapan esnafı  ziyaret etti. Sebze Hali Dernek Başkanı Hacı Yüksekyayla ve eylemi sürdüren esnaflarla görüşerek sorunlarını dinledi. 38 kişinin katıldığı açlık grevindeki esnafın, evlerinden getirdikleri yatak, battaniye ve yastıklarla geceyi parkta geçirmelerinin üzücü olduğunu belirten Demirçalı, açlık grevinin bitirilmesi için Vali Hüseyin Avni Coş ve Büyükşehir belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile görüşeceğini belirterek, “Ben sorunların görüşülerek çözüleceğine inanıyorum. Açlık grevi eylemi bir an önce çözülmeli. Üzerime düşen görevi yerine getireceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. “ şeklinde konuştu.

Yüreğir Sebze Hali Derneği Başkanı Hacı Yüksekyayla ve eylemciler, yasal olmayan bir taleplerinin olmadığını, taşkınlık da yapmadıklarını, haklarının verilmesini istediklerini ifade ettiler. Yüksekyayla, “Bizim isteğimiz yasal. Bizler Yüreğir Halinin tescil edilmesini talep ediyoruz. Milletvekilimiz Ali Demirçalı’nın iyi niyetinden kuşkumuz yok. Sorunun çözümü için gösterdiği ilgiye de teşekkür ediyoruz. Biz hakkımız olanı istiyoruz. Çözülemeyecek bir sorun yok. Sorunumuz çözülünceye kadar eylemimimiz devam edeceğik.” dedi.

Adana’nın Merkez Yüreğir İlçesi’ndeki Hal’in 17 yıldır faaliyette olduğu ve 75 işyerinin bulunduğu bildirildi.

 

YAZARLAR

19.5° / 8.9°