Demirçalı’dan sendikalara Öğretmenler Günü ziyareti
Manşet Haber 24.11.2012 16:02:07 0

Demirçalı’dan sendikalara Öğretmenler Günü ziyareti

Demirçalı’dan sendikalara Öğretmenler Günü ziyareti

Adana(Ulus)--CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, öğretmenler gününde Eğitim Sen ve Eğitim İş Sendikaları Adana Şubelerini ziyaret etti, tüm eğitimcilerin öğretmenler gününü kutladı.

Demirçalı, ilk ziyaretini Eğitim Sen Şubesi’ne gerçekleştirdi. Şube Başkanı Kamuran Karacan ve öğretmenlerle görüşen CHP Milletvekili Ali Demirçalı, öğretmenler gününü kutladı,  öğretmenlerin kutsal bir görev yaptığını, yaşadıklarını yakından izlediğini söyledi. Demirçalı, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından yazılı yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdiğini anımsatan Demirçalı, eğitim sisteminde yaşananları yakından takip ettikllerini bildirdi.

Eğitim Sen Şube Başkanı Kamuran Karacan, eğitim öğretim ortamının bilimsel, laik ve demokratik yaklaşımlar çerçevesinde oluşturulması gerektiğini belirterek, yıllardır yaşadıkları bütün olumsuzluklara rağmen fedakârca çalışan eğitim emekçilerinin, insanca yaşayabilecekleri bir yaşam ve nitelikli eğitim yapabilmesinin mücadelesini vermeyi tüm engellemelere rağmen sürdürmeye kararlı olduklarını söyledi.

Eğitim İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan sendika yöneticileri ile de görüşen CHP Milletvekili Ali Demirçalı, AKP iktidarı tarafından uygulamaya konulan 4+4+4 sisteminin yarattığı tahribatın her geçen gün arttığını, bu konuda sadece eğitimcilere değil velilere de büyük görevler düştüğünü, okullarda yaşananların takipçisi olmaya, bu sorunları TBMM’ne taşımaya devam edeceğini kaydetti.

Eğitim İş Şube Başkanı İsa Kayadan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ALO 147 hattının öğretmenleri itibarsızlaştırmak için bir araç olarak kullanıldığını ifade etti. Kayadan, “Alo 147 ve BİMER, okullarda okul ikliminin bozulmasına, öğretmenin öğretmenle, öğretmenin veliyle, öğrenciyle karşı karşıya gelmesine neden olmakta, savunma hakları ellerinden alınan öğretmenler ve okul idarecileri üzerinde baskı oluşturularak daha itaatkâr olmaya zorlanmaktadırlar. 12 Eylül darbe dönemini bile gölgede bırakacak bu baskıcı zihniyet korku imparatorluğu yaratmaktadır.” şeklinde konuştu.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°