Demirçalı’dan Vali Hüseyin Avni Coş’a ziyaret
Manşet Haber 26.09.2012 14:18:30 0

Demirçalı’dan Vali Hüseyin Avni Coş’a ziyaret

Demirçalı’dan Vali Hüseyin Avni Coş’a ziyaret

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti.
Milletvekili Demirçalı, ziyaret sırasında Adana ile ilgili görüş alış verişinde bulunduğu Vali Hüseyin Avni Coş’a, “Bana Menderes Bulvarındaki işyerlerinin tamamının yıkılacağı konusunda şikâyetler geliyor. Bir liste çıkarılmış ve tüm işyerlerine gönderilmiş. Bu konudaki uygulama nedir? Neler yapılacak uygulama nasıl işleyecek?” diye sordu.
Vali Hüseyin Avni Coş, Adana’nın sanayisi ve tarımı ile anıldığını, Adana’nın hizmet sektöründe de ön plana çıkması gerektiğini söyledi. Seyhan Baraj Gölü çevresinde Adnan Menderes Bulvarındaki işyerlerinin kaçak olduğunu, bu yapıların arsalarının hazineye ve kamu kurumlarına ait olduğunu anımsattı. Vali Coş, şöyle konuştu:
“İnşaat sektörü Adana’nın kamburu. Bu sorunu çözmeliyiz. Seyhan Baraj Gölü çevresine bir estetik kazandırmalıyız. Menderes Bulvarındaki kaçak yapılar temizlenmeli. Bu konuda bir çalışma başlattık. Buradaki araziler hazineye ve kamu kuruluşlarımıza ait. Kaçak binaların yıkımı sırasında yasaları uygulayacağız. Bu uygulama sırasında hiçbir siyasi ayrım yapmamız söz konusu değil. Objektif davranacağız. Tüm işyerlerinin durumunu inceliyoruz.b Ruhsatsız, kaçak ve gecekondularla mücadelede kararlıyız. Buradaki bazı işyerlerinin kiraları var. Hepsini objektif inceleyip, uygulamaya geçmekte kararlıyız.”
Vali Hüseyin Avni Coş, Adnan Menderes Bulvarı'ndaki kaçak yapılaşma ile ilgili Vali Yardımcısı Fikret Deniz başkanlığında, ilçe belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, Kaymakamlık, defterdarlık, polis-jandarmadan oluşan bir komisyon kurulduklarını söyledi. Vali Coş, ”Buradaki işyerleriyle ilgili iki boyut var. Tahliye ve işgalin önlenmesi. Amacımız sağlıklı bir çalışma yapıp uygulamaya geçirmek. Mülkiyet durumları dahil her konuyu titizlikle inceleyip uygulamaya koymakta kararlıyız.” dedi.
CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Adana’nın imarsız bir kent olduğunu ifade etti. Demirçalı, “Menderes Bulvarı’ndaki kaçak yapılaşmanın sonlandırılması sırasında adil bir uygulama yapılması ve ayrıcalık olmaması gerektiğini “ ifade etti. CHP Milletvekili Demirçalı, Vali Hüseyin Avni Coş ile yaptığı görüşmenin son derece yararlı olduğunu ve verimli geçtiğini ifade ederek Vali Coş’a teşekkür etti.

YAZARLAR

38.6° / 24.6°