Ders Kitapları Belediyeden
Manşet Haber 3.04.2013 00:11:38 0

Ders Kitapları Belediyeden

Ders Kitapları Belediyeden

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, ilçede yaşayan ve dershaneye gidemeyen öğrencilere yönelik ücretsiz derslere takviye kurslarının devam ettiğini söyledi.Çelikcan,yeni açılan Kültür Evlerinde lise ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak 2 bin  öğrencinin bu kurslardan faydalandığını, Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarda öğrencilerin kaynak kitaplarının da Yüreğir Belediyesi tarafından karşılandığını kaydetti.

derskitap_celikcanYüreğir Belediyesi Kültür Evlerinde öğrencilerin derslerine takviye, SBS ve LYS’ye yönelik olarak düzenlenen kurslarda orta öğretim öğrencilerine Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce kursları verilirken Lise öğrencilerine ise Matematik, Fizik-Kimya, Türkçe, İngilizce dallarında eğitim veriliyor.

En büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan şöyle konuştu:

“ Kültür Evlerimizin inşaatının tamamlanmasıyla yer konusundaki sıkıntılarımızı aştık. Öğrencilerimiz artık daha ferah ve donanımlı ortamlarda eğitimlerini sürdürüyorlar. Bundan önceki yıllarda düzenlediğimiz kurslara katılan birçok öğrencimiz çok güzel okullara yerleştiler. Düzenlediğimiz bu kurslar sayesinde çocuklarımızın hayatına bakışını değiştirebilir, kendi öz yeteneklerinin farkına vardırabilirsek bundan mutluluk duyarız. İnşallah bu çocuklarımız vatanlarına, milletlerine ve ailelerine faydalı birer birey olurlar.

 Geleceğimizin ve ülkemizin teminatı olan gençlerimizin daha eğitimli, bilgi birikimi daha yüksek gençlerden oluşmasına çok önem veriyoruz ‘ dedi. Başkan Çelikcan Yüreğir Kültür Evlerinde her yaşta vatandaşın faydalanabileceği mesleki ve hobi kurslarının devam ettiğini ve bütün vatandaşların kendilerine en yakın Kültür Evlerine giderek bilgi alabileceklerini söyleyerek ‘Bu Kültür Evlerimiz Yüreğir’li vatandaşlarımız için yapıldı. Vatandaşlarımız bu mekânları ikinci adresleri olarak görebilir ve bu şekilde değerlendirebilirler. İhtiyaç duydukları bütün konularda vatandaşlarımıza destek olmak için varız.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

38.6° / 26.5°