Doğacılar Hasan Dağında buluştu
Manşet Haber 23.10.2012 00:19:45 0

Doğacılar Hasan Dağında buluştu

Doğacılar Hasan Dağında buluştu

Adana(Ulus)--Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nce (EDOSK) düzenlenen Hasan Dağı kampı ve Ihlara Vadisi yürüyüşüne Adana ve Mersin’den 60 doğasever katıldı.

Adana’dan hareket eden EDOSK üyeleri, Aksaray mevkisindeki Hasan Dağı’na ulaştıklarında ilk işleri çadırlarını kurmak oldu. Kamp ateşini yakarak akşam yemeğinde buluşan doğaseverler, aralarında Adanalı sanatçı Serhan Kelleözü’nün de bulunduğu müzik grubu “Grup Everest” ile şarkılar, türküler söyleyip şiirler ile unutulmaz bir gece yaşadı.
Geceyi Hasan Dağı kampında geçiren grup daha sonra Ihlara Vadisi yürüyüşü için yola çıktı. Aksaray ‘ın Ihlara Kasabası'nda ve Hasan Dağı'nın kuzeydoğusunda bulunan Ihlara Vadisine ulaşan doğa severler toplamda 14 kilometre yürüdü.
360 adet merdiven basamağı inerek vadi içine ulaşan katılımcılar harika bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Öğlen yemeğinde vadi içindeki bir işletmede kiremitte alabalık yiyen EDOSK üyeleri Everest ile harika bir etkinliği tamamlamanın mutluluğunu yaşadılar..
EDOSK Başkanı Fatih Kurt ve İkinci Başkanı Aydın Manaşırlı, etkinliğe katılan tüm katılımcı üyelere teşekkür ederek bir sonraki etkinliğin 4 Kasım 2012 Pazar günü Çakıt Vadisi Belemedik günübirlik yürüyüş olacağını bildirdi.


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°