Doğacıların yeni parkuru Hacılı Köyü
Manşet Haber 13.11.2012 15:16:56 0

Doğacıların yeni parkuru Hacılı Köyü

Doğacıların yeni parkuru Hacılı Köyü

Adana(Ulus)--Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü 2012 yılında kendi imkânları ile keşif yapıp doğa yürüyüşü sevenlere sunduğu 8. Yeni parkur Hacılı köyü- Karahasanlı- Kuzgun yarığı ve Sak pınarı rotası yüksek katılım ile çok beğenildi.

Doğacılar, Karaisalı ilçesinin Hacılı köyü, Karahasanlı, Kuzgun yarığı ve Sak pınarı mevkiinde çam, köknar, çınar ağaçlarını içinden kuş seslerinin eşliğinde, körkün nehri kenarında üyeleri ile unutulmaz bir doğa yürüyüşü yaptı.

Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü, Sıtkı kulak i.ö okul önünde toplanarak Karaisalı ilçesinde alış veriş molasından sonra hacılı köyüne, Hacılı köyünden de Karahasanlı köyüne ulaştı ve Karahasanlı dan yürüyüşe başladı. Karahasanlı köyünden çam, köknar, çınar ağaçlarını içinden kuş seslerinin eşliğinde3 kmlik orman içi yürüyüşden sonra Kuzgun yarığı mevkine varıp, orman içinden1 kmyürüyerek körkün nehrine inildi. Körkün nehir kenarından patika yoldan Sak pınarına7 kmyürüyerek etkinliği toplam12 kmyürüyüşten sonra bitirip sak pınarı kenarında kamp ateşi yakarak mola verdi.

Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü(PRODOSS) başkanı Mehmet Yakut ve yöneticilerden Bülent Kılıç ile Arzu Hoş öncülüğünde “dağcılık zirve ve kaya tırmanışlarımızın yanı sıra doğa da yürümeyi sevenlerin bir araya gelerek zevkle yürüdükleri bakir yeni parkurlar keşif etmeye devem ederek unutulmaz doğa manzaralarında muhteşem yürüyüş imkânları sunmaya devam edeceklerini söylediler.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°