Doğadan Esintiler Çerçeve Sergisi
Manşet Haber 22.01.2013 11:53:29 0

Doğadan Esintiler Çerçeve Sergisi

Doğadan Esintiler Çerçeve Sergisi

ozgumus_sergiProf.Dr. Nazım Uluocak’ın “ Doğadan Esintiler” Çerçeve sergisi Adanalıların beğenisine sunuldu.

Adana Büyükşehir Tiyatro Fuayesinde CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş tarafından açılan sergi 26 Ocak tarihine kadar açık kalacak. Sergide, Prof. Dr. Nazım Uluocak’ın, kimi zaman tahta parçaları, kimi zaman minik çakıl taşları kimi, zaman da kurumuş ağaç parçacıkları kullanılarak ortaya çıkardığı eserler yer alıyor.

CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş; “Tamamen doğal malzemeler kullanılarak böylesine güzel eserler meydana getirilmesi oldukça ilginç; ilginç olduğu kadar da güzel, bu güzel eserlerin ÇYDD gibi, tüm gücünü genç kuşakların eğitimine adayan bir derneğe bağışlanmış olması daha da ayrı güzel, ÇYDD Genel Başkanı Rahmetli Türkan Saylan’ı da rahmetle anıyorum” dedi.

ÇYDD Çukurova Şube Başkanı Sibel Özgümüş; Prof. Dr. Nazım Uluocak’ın eserlerini derneğimize bağışlamış olmasından dolayı da mutlu olduğunu, bu davranışın birçok eğitimci ve sanatçıya da örnek olmasını diledi.

1946 doğumlu olan Prof. Dr. Nazım Uluocak İlk ve orta eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 1969’da Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun olan Uluocak’ın, karma resim sergisi ile kişisel yağlı boya sergisi bulunuyor. 1973 yılında Adana’ya gelen Uluocak 1976 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinde görev aldı. Akademik yaşamında öğrencileriyle birlikte iki adet kişisel sergisi bulunan Prof.Dr. Nazım Uluocak 20 Ocak 2013 yılında emekli oldu. Evli olan Uluocak’ın üç kız ve iki torun sahibi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°