Ege Bağatur anıldı
Manşet Haber 17.11.2012 01:31:31 0

Ege Bağatur anıldı

Ege Bağatur anıldı

Adana eski belediye başkanlarından Ege Bağatur  ölümünün 22. yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Adana'da, 1973-1977 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Ege Bağatur’un, Buruk Mezarlığı’ndaki anma törenine; Adana Barosu Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık,  Genel Sekreter Av. Veli Küçük, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Zehra Bulut, CHP Adana eski milletvekili ve Baro Başkanlarından Av. Ziya Yergök, merhumun ailesi ve sevenleri katıldı.

Ege Bağatur’un eşi Yıldız Bağatur, oğulları Artuk ve Çağrı Bağatur’un hazır bulunduğu törende, merhumun kişiliğinde barındırdığı ve yerel yöneticilik anlayışının temelinde yatan özelliklerin günümüzde çok daha fazla önem kazandığı vurgulandı.

Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, Adana politikasına katkılarının yadsınamayacak değerli bir siyaset adamı, önemli bir meslek büyüğü ve aile dostu olan Bağatur’u her zaman rahmet, saygı ve özlem andıklarını söyledi. Çıtırık sözlerine şöyle devam etti:
“Başta Bağatur ailesine, burada vefanın İstanbul’da bir semt olmadığını kanıtlayan tüm katılımcılara hem şahsım, hem baro yönetimi ve meslektaşlarım adına saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Siyasetin zenginleşme aracı haline dönüştüğü, rüşvet, yolsuzluğun alıp başını gittiği ülkemizde, Bağatur’u rahmetle, özlemle, saygıyla anarak, onlara ne kadar ihtiyaç hissedildiği ortaya çıkmıştır”

Ege Bağatur’un oğlu Av. Çağrı ve Artuk  Bağatur da babalarının kendilerine vasiyet gibi bir mektup bıraktığını anımsatarak, “Bize ‘siyasete girmeyin’ diyordu o mektubunda. Kendisine olan saygı ve sevgimizden politikadan hep uzak durduk” dediler.

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°