Eğitim-İş, güce bakan bir sendika olmayacak
Manşet Haber 23.10.2012 10:53:10 0

Eğitim-İş, güce bakan bir sendika olmayacak

Eğitim-İş, güce bakan bir sendika olmayacak

Adana(Ulus)-- Eğitim-İş Adana Şubesi kuruluşunun 7. yıldönümünü sendika binasında düzenlediği kokteylle kutladı. Siyasi partilerin ve demokratik kitle örgütlerinin de yoğun katılımıyla gerçekleştirilen kokteylde katılımcılar gündemdeki konuların tartışma olanağı buldu.
Yüz yıllık sendikal mücadele geleneğinden ders alarak yola çıktıklarını dile getiren Eğitim-İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, “Eğitim-İş günebakan çiçeği gibi güce bakan bir sendika olmadı, olmayacak. Eğitim-İş eğitimcilerden aldığı güçle yoluna devam edecek” dedi.
Eğitim-İş Adana Şubesi’nde gerçekleştirilen 7. yaş günü kutlamasında eğitimcileri Eğitim İş Hatay Şube Başkanı Şenol Aslan ve yönetim kurulu, Cumhuriyet Halk Partisi il, ilçe örgütleri ile kadın kolları, İşçi Partisi İl Başkanlığı yönetim kurulu, Demokratik Sol Parti İl Başkanlığı yönetim kurulu, Pir Sultan Abdal Derneği Adana Şubesi yönetim kurulu, Alevi Kültür Dernekleri yönetim kurulu, Atatürkçü Düşünce Derneği Adana Şubesi yönetim kurulu da yalnız bırakmadı.

EĞİTİM-İŞ EMEKÇİLERİN UMUDU OLDU
Eğitim İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, sendikanın kurulduğu 17 Ekim 2005 tarihinden bu yana geçen 7 yıllık sürede başta eğitim çalışanları olmak üzere emekçilerin, yoksullaşan halkın çıkarları doğrultusunda mücadele ettiğini belirtti. Kayadan, Eğitim-İş’in tüm emekçilerin, günden güne yoksullaşan halkın ve karanlığa sürüklenen ülkemizin umudu haline geldiğini söyledi.
Eğitim-İş’in 7 yıllık sürede, yüz yıllık sendikal mücadele geleneğinden ders alarak yoluna devam ettiğini vurgulayan Kayadan, “Bugün Encümen-i Muallim’den, TÖS’den, TÖBDER’den devraldığımız kültür, birikim ve cesaretle, Köy Enstitüleri ile Fakir Baykurt’un yurtsever ve mücadeleci ruhunu birleştirerek yeniden kurduğumuz Eğitim-İş’imizi, Edirne’den Van’a, Hatay’dan Sinop’a yurdumuzun dört bir tarafındaki eğitim çalışanlarıyla kucaklaştırdık. Gözlerimizdeki mutluluğun pırıltısını, yüreğimizdeki coşkuyu ve heyecanı hiçbir zaman yitirmeden birbirimizle paylaştık” diye konuştu.

GÜCE BAKAN SENDİKA OLMAYACAĞIZ
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusuna güzel günler gösterme hayalini asla ortada bırakmayacağının altını çizen Kayadan, “Eğitim-İş tabelası var olduğu sürece, Cumhuriyetin eğitim kurumlarında, aydınlanma devrimlerine savaş açanlara meydan okuyacak namuslu bir soluk da mutlaka var olacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da emeğimize ve ülkemize yönelik her saldırı, karşısında sarsılmaz bir kale gibi Eğitim-İş’i bulacaktır. Eğitim-İş günebakan çiçeği gibi güce bakan bir sendika asla olmadı, olmayacak. Eğitim-İş, eğitimcilerden aldığı güçle yoluna devam edecek” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sanatçı Fatih Kozaeker’in bağlamasıyla çalıp söylediği türküler dinlenirken, konuklarda uzun süre sohbet edebilme olanağı buldu.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°