Ekmek israfına destek var
Manşet Haber 20.02.2013 17:11:44 0

Ekmek israfına destek var

Ekmek israfına destek var

Adana(Ulus)--Ekmek israfının önlenmesine yönelik Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) başlattığı kampanyaya Adana Büyükşehir Belediyesi de destek veriyor.

ekmek_israfıTMO Şube Müdürü Mehmet Kaya,Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret ederek, kampanya ile ilgili bilgi verdi.TMO Şube Müdürü Mehmet Kaya, kampanya çerçevesinde çeşitli araştırma kitapları ve afişler hazırlandığını belirterek, halka bu uyarıların duyurulması konusunda destek istedi.

Türkiye’de her yıl 2.1 milyar adet ekmeğin israf edildiğini, bunun parasal değerinin 1.5 milyar TL’yi bulduğunu anlatan Mehmet Kaya, “Oysa ki toplumumuzda ekmek çok değerli ve kutsaldır. Nimet denilince akla ekmek gelir. İnsanımız yerde ekmek parçası gördüğünde alır öper başına koyar. Ancak ekmek israfı çok fazla. Bunun önlenmesi gerekiyor” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da kampanyaya her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, ekmek israfının önlenmesi için vatandaşlar kadar yetkililere de görev düştüğünü anlattı.

Ekmeğin boyutlarının yeniden düzenlenmesi gerektiğini vurgulayan Zihni Aldırmaz, güney doğu ve güneyde çok tüketilen pidenin ekmek sınıfına girmesi gerektiğini kaydetti.

Zihni Aldırmaz, israfın önlenmesi için çeşitli öneriler sundu, kampanyaya her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°