ELİFE MÜFTÜOĞLU CHP’DEN ADAY ADAYI OLDU
Manşet Haber 19.03.2023 17:08:47 0

ELİFE MÜFTÜOĞLU CHP’DEN ADAY ADAYI OLDU

ELİFE MÜFTÜOĞLU CHP’DEN ADAY ADAYI OLDU


Emekli öğretmen Elife Müftüoğlu, CHP’den 28. Milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

CHP Genel Merkezine Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan Elife Müftüoğlu, başvuru sonrası seçimlerde Adana Milletvekili aday adayları ile görevlendirilen  CHP Meclis Grup Başkan Vekili Engin Özkoç ile de görüştüğünü söyledi.

Adana Eğitim Enstitüsünü bitirdikten sonra Adana Laboratuvar Sağlık Meslek Lisesi’nde uzun yıllar Fen Bilgisi öğretmeni olarak görev alan Müftüoğlu,  birçok okulda görev yaptıktan sonra 2005 yılında emekli oldu. 2008-2010 döneminde CHP İlçe Kadın kollarında görev yapan Elife Müftüoğlu, 2 dönem Kadın Adaylarını Destekleme Derneği (KADER)’nde 2 dönem başkanlık yaptı. Bir çok STK’da görev alan Müftüoğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi yönetiminde görev alırken, Seyhan Kadın -Çocuk Dayanışma Eğitim ve Kültür derneği başkanlığını da sürdürüyor.

MÜFTÜOĞLU KİMDİR?

Adana doğumlu, evli ve bir çocuk annesi

.Evli ve bir çocuk annesiyim.

Adana'daTatbikat ilkokulunu,Ziyapaşa Ortaokulunu ve Borsa lisesinde okudum.

Adana Eğitim Enstitünün Fen Bilgisi öğretmenliğini 1976_1979 yılları arasında okudum.

Çalışma hayatım Adana Laboratuvar Meslek lisesinde , Mersin Sağlık Meslek lisesinde devam ettim. Sağlik Meslek liseler YÖK 'e devredilince Adana Hürriyet Ortaokulu ,Manas Ortaokulunda çalıştım.2005 Yılında Manas ilköğretim okulundan emekli oldum.

Emekli olunca Cumhuriyet Halk Patisine üye olarak siyasette atıldım.2008-2010 yıllarında Seyhan ilçesi Kadın Kolları yönetiminde Eğitimden sorumlu olarak görev aldım. Seyhan CHP ilçe de kadın üyelerimize eğitimler verdim.

Görev süremin sonunda STK çalışmalar da bulundum.

Adana Kadın Adayları destekleme derneği (KADER)Adana Şubesi başkanlığında( 2 dönem ) görev yaptım. Seyhan Kadın -Çocuk Dayanışma Eğitim ve Kültür derneği başkanlığını halen sürdürmekteyim.

Adana Büyükşehir Belediyesinin Kent Konseyi yönetiminde, Borsa Lisesi Mezunlar derneğinin yönetiminde görev aldım.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Adana Şubesi. Müftüoğlu ve Gönül Verenleri Yardımlaşma ve Dayanışma kültür derneği. Baklalı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği, Anadolu Emekliler derneği üyesiyim.Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°