Emeklilerin İntibak’ta hayal kırıklığı
Manşet Haber 30.01.2013 08:41:29 0

Emeklilerin İntibak’ta hayal kırıklığı

Emeklilerin İntibak’ta hayal kırıklığı

Adana(Ulus)--Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek ,intibak konusundaki beklentilerinin tam olarak karşılanmadığını  dul ve yetimlerin bu haktan yararlanamadığını söyledi.

emekliintibakİntibak dışında kalan emekli, dul ve yetimler haklı olarak itiraz  ettiğini belirten İyiyürek, ”İşçi  emeklilerinin  dul ve yetimlerine İntibak vurmadı. Nedeni ise 1982-1999 yıllarında emekli olan ve 5600 günden aşağıya pirim yatıran ve ölen emeklilerin eş ve çocukları maalesef kanun gereği İntibak vurmadı. Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi olarak hakkımızı almak için gerekli müracaatlarımız yapılmakta Sosyal Güvenlik Kurumu  Genel Başkanlığına  matbu dilekçe  hazırlayıp gönderilmesi  sağlanmaktadır. Derneğimize dul ve yetimlerimizin müracat etmesini önemle rica ediyorum. Ayrıca 2003 yılında başlayıp 2013 yılına kadar iş yeri açan ve sosyal destek pirimi yatırmayan SSK emeklilerine faizi ile birlikte belirli borç gelmiştir. TÜED Genel Merkezimiz ve tüm şubeler olarak gerekli müracaatlar yapılarak faizleri düşürülüp yeniden yapılandırma için müracaatlarımız  kabul edildi. Henüz  Sosyal Güvenlik Kurumundan talimat gelmediği için şu an işlem yapılmamaktadır. 15 gün sonra derneğimiz müracaatları halinde emekliye yardımcı olacaktır”dedi.

Emeklilerin  yararına olan çalışmaların içinde her zaman  olacaklarınıda  ifade eden İyiyürek, “ Emekliler için her zaman varız ve  her türlü sorunlarınada yardımcı olmaya hazırız. ÇünküTürkiye de en fazla  bu konularda  ezilen aç sefil kalan emekli olmuştur”diye konuştu

 

 

YAZARLAR

19.5° / 8.9°