Emektar mimarlara plaket
Manşet Haber 3.10.2012 00:44:12 0

Emektar mimarlara plaket

Emektar mimarlara plaket

Adana(Ulus)--Mimarlar Odası Adana Şubesi “Dünya Mimarlık Günü” etkinliklerini kapsamında meslekte 30, 40 ve 50 yılını dolduran mimarlara plaket verdi.
,Plaket törenine Adana Vali Yardımcısı Halis Arslan, TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Erkan Karakaya, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Şahin, Mimarlar Odası Onur Kurulu Başkanı Samet Karyaldız, ÇÜ. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Gürçınar, Mimarlar Odası Adana Şube Yönetimi, kamu ve özelde çalışan mimarlar ile ÇÜ. Mimarlık Bölümü öğrencileri katıldı.

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı,” Dünya Mimarlık Günü çerçevesinde Daha İyi Kentler, Daha İyi Yaşamlar / Mimarlıkta Değişen Kentler teması ile bu gün 2012 yılının Dünya Mimarlık Haftasına Atatürk anıtına çelenk koyarak kutlamaya başladıkMeslekte 50 yıl, 40 yıl ve 30 yılını dolduran meslektaşlarımıza plaketlerini vereceğiz. Bizler mesleğimize ve meslektaşlarımıza her zaman sahip çıkıyoruz. Üyelerimizin de odalarına sahip çıkmalarını bekliyoruz.”dedi.
TBMM’de 17.Dönem de Adana Milletvekilliği yapan Mimarlık mesleğinde de 50 yılını dolduran Erdal Durukan’ın plaketini TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Erkan Karakaya verdi. Meslekte 50 yılını dolduran Recai Türkmen’e plaketini TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Şahin takdim etti. Meslekte 50 yılını dolduran Nurettin Güngören, Meslekte 40 yılını dolduran Ali Sahip, Muzaffer Noyan, İsmail Özel, Mehmet Recep Akçalı, Mehmet Işık, Ömer Aksoğan, Arif Bülent Arf, Hüseyin Durak, Ecvet Dönmez, Erkin Erten, Kuddusi Kodal, Hayri Tuncer, Ali Fakılar, Hatice Güngör ile Şekip Şahin, meslekte 30 yılını dolduran Mustafa Özcan, Mehmet Bülent Çerçi, İsmail Ballı, Suzan Mehtap Tüzün, Meltem Kalkan, Nurgül Çölkesen, Burhan Ülger, Güner Oğuzberk, M.Mümtaz Akdoğan, Ömer Yapıcı, Yasemin Kaptan, Oğuz Ergeç ile Seçil Keskin’e plaketleri verildi.
Plaket Töreninin ardından verilen kokteylde bir araya gelme fırsatı bulan mimarlar birlikte hoş vakit geçirerek sohbet etme fırsatı buldu.

YAZARLAR

38.6° / 24.6°