EMO Genç Proje Sergisi
Manşet Haber 30.12.2012 23:24:13 0

EMO Genç Proje Sergisi

EMO Genç Proje Sergisi

Adana(Ulus)--emogenc_projeElektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Çukurova, Mustafa Kemal ve Osmaniye Korkut Ata Üniversiteleri Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri arasında EMO Genç Proje Yarışması düzenledi.

EMO Şube Başkanı Mehmet Mak, öğrenciler arasında mesleki ve bilimsel çalışmalara teşvik etmeyi amaçladıklarını, sergi ile ortaya çıkacak proje ve ürünlerin, bilim ve araştırma kurumlarına, sanayi kuruluşlarına ve kamuoyuna tanıtımını hedeflediklerini söyledi.Mak, “Bu Sergi, aynı zamanda üniversitelerde öğrenim gören genç mühendis adaylarının birbiriyle kaynaşma ve dayanışmasını sağlayarak mesleki gelişimlerine katkıda bulunmaktır.” dedi.

Çukurova ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Ahmet Teke ile Yrd. Doç. Dr. Zehan Kesilmiş’in görev aldığı ve bu yıl Adana’da ilk kez düzenlenen EMO-GENÇ Proje Sergisinde Ç.Ü’den Ahmet Sarı “Kalptech”,  Ç.Ü’den Mehmet Bozdal ve Alaaddin Özdemir “GSM Modem ile Uzaktan Kontrol”,  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinden Talat Aslan ile Musa Engin Gönel “Dijital Evrak Takip Sistemi projelerinin sunumunu gerçekleştirdi.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°