Engelsiz kartını tanıtıyor
Manşet Haber 11.11.2012 17:16:24 0

Engelsiz kartını tanıtıyor

Engelsiz kartını tanıtıyor

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz  “Kartvizitleriniz engelsiz olsun” kampanyasını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de tanıtarak destek istedi.

Gaziantep’te yapılan “7. Dünya İpekyolu Belediye Başkanları Forumu”na katılan Zihni Aldırmaz, burada görüştüğü Bakan Fatma Şahin’e görme engellilerin rahatça okuyabildiği kabartma kartvizitinden sundu. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, başta kamu görevlileri olmak üzere herkesin kartvizinin engelsiz olması için kampanya başlattığını anlattı.

Zihni Aldırmaz’ın kampanyasından etkilenen Bakan Fatma Şahin, kampanyaya destek vereceğini açıkladı ve belediye başkanlarının bu konuda duyarlı olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Zihni Aldırmaz’ın çalışmasını önemli bulduğunu belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, “Bu önemli bir çalışma. Aslında belediyelerimizin, başkanlarımızın bu konuda hassasiyetinin çoğaldığını da gösteriyor. Çok sevindirici bir gelişme. Çünkü bunlar engellilerimizin yaşam kalitesini yükseltmek için olmazsa olmaz çalışmalar. Bunu düşünenler, bunun arkasından engelliyle ilgili, engellinin eğitimi, sağlığı, istihdamıyla, ulaşımıyla ilgili de bütün çalışmaları yapıyorlar. Bu önemli bir uslup meselesi” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Fatma Şahin ile birlikte başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Antalya Büyükşehir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan olmak üzere foruma katılan konukların büyük bölümüne engelsiz kartlardan verdi, engellilerle ilgili duyarlı olunması gerektiğini anlattı.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°