Eriş, galibiyeti unuttu derbiyi konuştu
Manşet Haber 1.10.2012 11:20:41 0

Eriş, galibiyeti unuttu derbiyi konuştu

Eriş, galibiyeti unuttu derbiyi konuştu

Adana(Ulus)—Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş 3-0’lık Gaziantep Büyükşehir galibiyetini hakettiklerini söyledi. Eriş, Adanaspor-Adana Demirspor derbisi ile ilgili de “Bu derbi dünyanın en önemli derbilerinden biri. Ancak bu maç iki takım içinde dünyanın ne sonu ne de başlangıcı.” Diye konuştu.
Teknik Direktörü Levent Eriş, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı sonrası yaptığı açıklamada havanın çok sıcak olmasından yakındı, bunaltıcı sıcağa rağmen futbolcularının 3-0’lık net galibiyet ile kötü gidişe dur demesini bildiklerini söyledi. Maçta oyun anlayışlarını tamamen değiştirdiklerine dikkat çeken Eriş, “Bu maçta, bekleyen sabreden bir takım oyunu ortaya koyduk. Oyuncularım bunu sıcak havada başarıyla gerçekleştirdi ve sahadan net bir skorla maçı kazanmasını bildi' dedi
Adanaspor'un çok güçlü bir takım olduğunu, geçen yıl süper ligi kaçırdıklarına dikkat çekerek, taraftarlardan sabırlı olmalarını ve takıma güvenmelerini istedi, kendisinin takıma güvendiğini kaydetti.
CENTİLMENCE BİR MÜCADELE

Yıllar sonra iki takımın ilk kez bu hafta sonu derbide karşılaşacağına dikkat çeken Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, Adana Demirspor ile oynayacakları derbinin dünyanın sonu ya da başlangıcı olmayacağını belirterek,şöyle konuştu:


' Ben bu iki takımda da çalıştım. Adanaspor ve Adana Demirspor Adana'nın çok güzide takımları. Adanaspor-Adana Demirspor derbisi dünyanın en önemli derbileri arasında gösteriliyor. Bu derbi iki takım içinde dünyanın ne sonu ne de başlangıcı olacak. Her iki kulübün futbolcularının centilmence oynayacağına, maçın bir karnaval havasında geçeceğine inanıyorum. Her iki takımın taraftarları da bu coşkuya katılsınlar. Bu maç sonuçta yenmek kadar yenilmek te var.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°