Eski Teşvik Uzatılmamalı
Manşet Haber 1.01.2013 09:57:11 0

Eski Teşvik Uzatılmamalı

Eski Teşvik Uzatılmamalı

Adana(Ulus)--Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, başta Adana ve Mersin olmak üzere birçok ilin ekonomisine ciddi zararlar veren ve komşu iller arasında haksız rekabet yaratan, süresi 31.12.2012 tarihinde biten 5084 Sayılı Teşvik Yasası’nın uzatılmaması gerektiğini söyledi.

Özgümüş, şu anda teşvik kapsamında olan 49 ilin oda başkanları ve milletvekillerinin Ankara’da lobi çalışması yaptığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“5 yıllığına uygulamaya koyulan, kaynak israf eden ve haksız rekabet yaratan, Cumhuriyet tarihinin en kötü teşvik yasası olan 5084 Sayılı Teşvik Yasası normalde 2009 yılında sona ermişti. Ancak baskılar sonucu süresi uzatıldı ve 2012’de hükümet tarafından kesin olarak biteceği ve bir daha uzatılmayacağı söylendi. Şimdi bu teşvike alışan illerin temsilcilerinin, Ankara’da teşvikinozgumus_umit1 uzatılması yönünde lobi faaliyetleri yaptığını görüyoruz. Adana olarak 8 yıldır yaşadığımız,‘devlet eliyle’ yaratılan haksız rekabetten kurtulmak istiyoruz. Adana’daki tüm odaları, sivil toplum örgütlerini ve bütün milletvekillerini teşvikin uzatılmaması yönünde, hükumete baskı yapmaya davet ediyorum.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°