Evlerine mektup gönderdi
Manşet Haber 20.02.2013 12:19:48 0

Evlerine mektup gönderdi

Evlerine mektup gönderdi

Adana(Ulus)--Ekinfen Okulları anasınıfı öğrencileri, teknolojinin gelişmesiyle beraber unutulmaya yüz tutan mektupla haberleşme yöntemini yaşayarak öğrenme fırsatı buldu. Haberleşme dersinde anne ve babalarına yazdıkları metinleri ve hazırladıkları resimleri zarflara koyup, pul yapıştıran minikler, bu mektupları öğretmenlerinin eşliğinde, kendi evlerine postaladı.

ptt_miniklerCemalpaşa Postanesi’nin bu kez sıra dışı konukları vardı. Ekinfen Okulları’nda öğrenim gören 33 anasınıfı öğrencisi, anne ve babalarına hitaben yazdıkları mektupları, kendi evlerine postalayarak, unutulmaya yüz tutan bir haberleşme şekli olan mektupla iletişimi yaşayarak, uygulayarak öğrendi. Resim yapan ve anne babalarına mektup yazan minikler, hazırladıkları sayfaları mektup zarfına koydu ve üzerine pul yapıştırdı. Postanede hayli heyecanlı ve meraklı oldukları gözlenen minikler, ebeveynleri için hazırladıkları mektupları, kendi evlerine, kişi başı 1 lira 15 kuruş ödeyerek postaladı. Mektupları görevli memura teslim eden küçüklerin her biri ceplerinden çıkardıkları paraları da ileterek, alışveriş tecrübesi yaşadı.

UYGULAMALI EĞİTİM

Miniklere eşlik eden anasınıfı öğretmenleri, “Okulda haberleşme konusunu işliyorduk. Mektup, yeni neslin pek bildiği bir haberleşme, iletişim yöntemi değil. Biz de bu yöntemi, öğrencilerimizin uygulayarak, yaşayarak öğrenmesini istedik. Bu nedenle bugün Cemalpaşa Postanesindeyiz. Öğrencilerimiz resim yaptı ve anne babalarına yönelik kendi dillerinden mesajlar yazdı. Bunları da pul yapıştırdıkları zarflara koyarak bugün kendi evlerine postaladılar. Okulumuzun, uygulamalı eğitim sistemiyle son derece örtüşen bir faaliyet olduğunu düşünüyoruz” diyerek bilgi verdiler.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°