FİRDEVS CİNGÖZLER MHP’DEN ADAY ADAYI OLDU.
Manşet Haber 23.03.2023 15:15:28 0

FİRDEVS CİNGÖZLER MHP’DEN ADAY ADAYI OLDU.

FİRDEVS CİNGÖZLER MHP’DEN ADAY ADAYI OLDU.


İş kadını Firdevs Cingözler MHP’den 28. dönem Adana Milletvekili Aday adaylığı başvurusu yaptığını açıkladı.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinden istifa ederek Ankara’da MHP Genel Merkezinde aday adaylığı başvurusunda bulunan Cingözler, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de ziyaret ettiğini söyledi.

 “Adana'mıza hizmet etmek için MHP Adana Milletvekili Aday Adayı başvurumu yaptım” diiyen Firdevs Cingözler, MHP Adana İl, Seyhan ve Çukurova İlçe Başkanlıklarında yönetici olarak, MHP Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Belediyesi’nde Meclis Üyesi olarak görev yaptığını söyledi.

Şinasi MADO’nun işletmeciliğini yapan Cimgözler, Anadolu Üniversitesi Bankacılık – Sigortacılık Bölümü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü öğrencisi olduğunu da sözlerine ekledi.

FİRDEVS CİNGÖZLER KİMDİR?

15.11.1977 yılında babasının görevi nedeniyle bulunduğu Konya ili Cihanbeyli İlçesinde doğdu. Aslen Adana Ceyhanlıdır.  Adana Kız Lisesi mezunu.  Halen Anadolu Üniversitesi Bankacılık – Sigortacılık Bölümü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü öğrencisi.

Aktif siyasi hayatına 2003 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’nda Sosyal Hizmetler Sorumlusu olarak başladı. 2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Çukurova İlçe Başkanlığı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, 2012 – 2017 yılları arasında MHP Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2018 yılında MHP Adana Milletvekili Adayı, 2019 yılında ise yapılan Yerel Seçimlerde MHP Çukurova Meclis Üyesi olarak seçilmiş olup Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kâtip üye, Çukurova Belediyeler Birliği'nde de Meclis Üyesi olarak görev yaptı.

Adana GİAD (Adana Genç İş İnsanları Derneği) Üyeliği, Adana Kız Lisesi Mezunlar Derneği Üyeliği, Emniyet Teşkilatı, Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Başkan Yardımcılığı, Adana 01 Kadın Futbol Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürüyor.Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°