Fırınlar zabıta denetiminde
Manşet Haber 13.03.2013 12:42:30 0

Fırınlar zabıta denetiminde

Fırınlar zabıta denetiminde

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Şakirpaşa ve Denizli Mahallelerinde fırınlar denetlendi. Denetimlerin, ruhsatı olmadığı halde eksik gramajlı ekmek üreterek ekmeği ucuza sattığı ve haksız rekabete yol açan fırınlara yönelik olduğu bildirildi.

firincilar_zabitaSeyhan Belediye Zabıtası, Vergi Dairesi Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden ekiplerin katıldığı denetimlerde kusurlu bulunan işletmelere ağır cezalar verildi.

Zabıta Daire Başkanı Tarık Öncel  Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu aracılığı ile yaptığı açıklamada, Adana halkının sağlığının her şeyden önemli olduğunu belirterek ruhsatsız ve sağlıksız koşullarda üretim yapan işletmelere yönelik mücadelenin kararlılıkla yürütüldüğünü kaydetti. Şakirpaşa ve Denizli Mahallelerinde bazı pide fırınlarına yönelik geniş çaplı bir operasyon gerçekleştirdikleri bilgisini veren Tarık Öncel, ' Seyhan Belediye Zabıtası, Vergi Dairesi Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile koordineli olarak gerçekleştirdiğimiz  denetimlerde bazı pide fırınlarının ruhsatsız üretim yaptığı, buna paralel olarak eksik gramajlı ekmekleri ucuza satıp hem haksız rekabete neden oldukları hemde halkı aldattıkları tesbit edilmiştir. Söz konusu bu işletmelere yönelik ağır yaptırımlar uygulanarak eksikleri ve kusurları tutanak altına alınmıştır. Halk sağlığını ve ekonomisini korumaya yönelik denetimlerimiz bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aralıksız devam edecektir' dedi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°