Fuarlar, Adana
Manşet Haber 18.01.2013 12:49:16 0

Fuarlar, Adana'yı hareketlendiriyor

Fuarlar, Adana'yı hareketlendiriyor

TÜYAP Fuarcılık, 2013'te Adana'da toplam 15 fuar düzenleyecek. Geçen yıl bin metrekaresi kapalı, toplam 25 bin metrekarelik Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezituyap_kitapfuarinde 12 fuarı başarıyla gerçekleştiren Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) 2013'te Kitap ve Eğitim, İnşaat, Isıtma Soğutma Havalandırma ve Kent, Otoshow, Moda Show, Gıda, Reklamcılık ve Ambalaj, Üretim Teknolojileri ve Otomasyon, Mobilya, Tarım ve Sera fuarları ile Çukurova'nın üretimini dünya ülkelerine tanıtma fırsatı bulacak.

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle, Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile  Çukurova 6. Kitap Fuarı, 15-20 Ocak 2013 tarihleri arasında Eğitim Fuarı ile eş zamanlı olarak 15 Ocak 2012 Salı günü saat 12.00'de düzenlenen törenle Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana Büyükşehir Başkanvekili Zihni Aldırmaz, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu ve TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü tarafından TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

205 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen Çukurova 6. Kitap Fuarı kapsamında panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleri gibi 60 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde 300 yazar kitapseverlerle buluşuyor. Aralarında Ahmet Telli, Can Dündar, Behçet Çelik, Canan Tan, Gülten Dayıoğlu, Nasuh Mahruki, Mine Soysal, Oya Baydar, Onur Öymen, Semih Gümüş ve pek çok değerli şair, yazar ve bilim insanının bulunduğu konuklar 6 gün süresince okurlarla bir araya geliyor.

 

KİTAP KAPAKLARI SERGİSİ

Türkiye Yayıncılar Birliği ve TÜYAP tarafından düzenlenen 'Kapaklar Ormanı - Çocuk ve Gençlik Kitapları Kapakları Sergisi'nde, 40'ın üzerinde çocuk ve gençlik yayınevinin öne çıkan kitap kapaklarından yapılan bir seçki, ilginç bir tasarımla kitapseverlerle buluşuyor. Sadık Karamustafa küratörlüğünde hazırlanan sergi fuar süresince gezilebilir. Çukurova 6. Kitap Fuarı, TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen Çukurova Eğitim Fuarı ile eş zamanlı olarak 15-20 Ocak 2013 tarihleri arasında 10.30-20.30, kapanış günü olan 20 Ocak 2013 tarihinde ise 10.30-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebiecek. Fuarlara giriş ücretsiz. (Kaynak: M.Ömer ÜNEY- Yeni Adana Gazetesi)

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°