Fuhuş operasyonu
Manşet Haber 8.09.2012 12:26:37 0

Fuhuş operasyonu 'pes' dedirtti

Fuhuş operasyonu 'pes' dedirtti

Adana’da kadın ve erkeklerin gittiği okey salonunda ‘Okeye dönen var mı?' şifresi ile telekızların anlaştıkları erkeklerle özel bir odada 50 liraya cinsel ilişkiye girdikleri ortaya çıktı. Okey salonunu fuhuş yuvasına çeviren biri kadın 2 işletmeci tutuklandı.

Tepebağ Mahallesi Cemal Gürsel Caddesi'nde kadınlar ve erkeklerin gidip okey oynadığı ve tabelasında Okey Salonu yazan işyerinde fuhuş yapıldığı Ahlak Büro Amirliği'ne ihbar edildi.

OKEY BAHANE

Ahlak polisleri, bu ihbar üzerine müşteri olarak iddia edilen okey salonuna gidip gelmeye başladı. Okey salonuna gelen erkeklere, girişte iddiaya göre, işyeri işletmecileri cinsel ilişkide bulunmak isteyenlere ‘Okeye dönen var mı?' şifresinin kullanıldığını söyledi.

‘OKEYE DÖNEN VAR MI?'

Fuhuş için devamlı okey salonunda bulunup erkeklerle okey oynayan telekızlardan biri, 'Okeye dönen var mı?' diye sorarak cinsel ilişkiye girmek isteyen kişiyi belirliyor. İlişkiye girecek kişinin 'Ben okeye döneceğim' demesinin ardından telekız ile salonun arkasındaki odaya giderek fuhuş yaptıkları belirlendi.

SUÇÜSTÜ

Ahlak polisleri günlerce yaptıkları takip sonunda fuhuş salonuna çevrilen okey salonuna baskın yaptı. İşyeri sahipleri 32 yaşındaki Dursun D. isimli kadın ile 28 yaşındaki Mahmut O.gözaltına alındı. Fuhuş yapan 4 telekız ise ifadeleri alınıp, bulaşıcı hastalık testleri yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. Kadınların cinsel ilişki başına 20, salon sahiplerinin ise 30 lira para aldığı saptandı.

‘ÖZEL BİR ŞEY KONUŞUYORLARDI'

İşyeri sahiplerinden Dursun D. sorgusunda suçlamayı kabul etmedi. Özel odada arkadaşlarının özel bir konuşma yaptığını iddia eden Dursun D., 'Müşterilerimizden biri, kız arkadaşı ile özel bir şey konuşmak için odaya geçti. Bu arada polis baskın yaptı. Fuhuş yaptırmıyoruz' dedi.

TUTUKLANDILAR

Dursun D. ve Mahmut O., sevk edildikleri adliyede 'fuhşa yer ve imkan sağlamak' suçlamasıyla nöbetçi mahkemece tutuklandı.


YAZARLAR

19.5° / 8.9°