Geleceğimiz için mesleki eğitim projesi
Manşet Haber 29.11.2012 01:47:26 0

Geleceğimiz için mesleki eğitim projesi

Geleceğimiz için mesleki eğitim projesi

Adana(Ulus)--Teknik Eğitim Vakfı’nın proje sahibi, Büyükşehir Belediyesi ve Yüreğir İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin de proje ortağı olduğu, “Geleceğimiz İçin Mesleki Eğitim Projesi”nin açılış töreni yapıldı.

Yüreğir İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde yapılan törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, büyük önem verdikleri mesleki eğitime destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Devlet, millet, yerel yönetimler, sendikalar, odalar kısaca toplumun tüm kesimlerinin bir araya gelerek mesleki eğitim konusunda çalışma yaptığını belirten Zihni Aldırmaz, “Ben de sizlerden biriyim. Sanat okulu mezunuyum. Bu sıralarda olmaktan hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Sizler de doğru yoldasınız. Üniversite okumasanız bile teknik eleman olarak her zaman iş bulma şansına sahipsiniz” dedi.

Okulların bahçesinin düzenlenmesi ve spor alanları için çalışma yaptıklarını ifade eden Zihni Aldırmaz ayrıca tüm okul ve ibadethanelerin engelsiz olması için kampanya başlattıklarını kaydererek, bu konuda gençlerden destek istedi.

Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Sait Altıparmak da, bireylerin ve milletlerin geleceğinde mesleki eğitimin çok önemli olduğunu vurguladı. Gençlere mesleki eğitim vererek, onların geleceğe güvenle bakmasını sağlamak istediklerini söyleyen Sait Altıparmak, “Büyükşehir Belediyesi mesleki eğitime çok büyük destek veriyor. Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 3 bin 500 genç meslek sahibi oldu. Bundan dolayı Sayın Başkanımız Zihni Aldırmaz’a çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yüreğir İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü İsmail Çetin de, proje ile Yüreğir’e göçle gelmiş 100 gencin meslek sahibi yapılacağını açıkladı. Bu 100 gencin 40 kadın, 40 erkek ve 20 engelliden oluştuğunu belirten İsmail Çetin, şöyle devam etti:

“Her mesleki eğitim çalışmamızda Büyükşehir Belediye Başkanımız Zihni Aldırmaz’ın büyük desteğini gördük. Meslek okullarına her türlü yardımda bulundu. Yolumuzu, kanalizasyonumuzu yaptı, eksiklerimizi giderdi. 9 yıldır yapılmayan yol 3 ayda yapıldı. Biz belediye başkanının kapısının çalınıp odasına girildiğini Başkanımız Zihni Aldırmaz döneminde gördük. Yaklaşımından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.”

Daha sonra CNC ve bilgisayar laboratuvarları ile Elektrikli Ev Aletleri Servisi atölyesinin açılışları yapıldı.

Törene Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ve Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kazım Barışık da katıldı.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°