Genç yetenekler Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi
Manşet Haber 20.10.2012 13:25:36 0

Genç yetenekler Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi

Genç yetenekler Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi


Adana(Ulus)--Adana Valiliği Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklenen 'Genç Yetenekler Sporla Buluşuyor' proje kapsamında 30 öğrenci Çanakkale'ye uğurlandı.
Vali Yardımcısı Halis Arslan, proje kapsamında Basketbol, Voleybol, Hentbol, Uzakdoğu Sporları, Güreş branşlarında yapılan turnuvalarda başarı gösteren 30 öğrenciyi Çanakkale’ye uğurlandığını söyledi.
Üç yıldır Adana'da büyük bir coşku ve büyük bir içtenlikle sürdürülen, 'Sevgiye Uzanan Eller' projesinin bir başka projesi olan 'Genç Yetenekler Sporla Buluşuyor' projesi olduğunu belirten Vali Yardımcısı Arslan, şöyle konuştu:
'Bu projenin hedef kitlesi olan sevgili çocuklar, Ülkemizin coğrafyasındaki güzel yerleri görme fırsatınız olacak. Çanakkale bizim hem güzel, hem de manevi yönü olan tarihimiz için de çok önemli olan bir ilimiz. O ilimiz içerisinde bulunan Gelibolu Yarımadası aynı zamanda Çanakkale Savaşları'nın yapıldığı yerdir. Bugün üzerinde yaşadığımız bu vatanın ülke olması, Çanakkale sayesinde olmuştur. Türkiye'nin dört bir tarafından orada şehitlerin yattığını göreceksiniz. Eğer biz bu güzel havayı teneffüs edebiliyorsak, bu atalarımız sayesinde olmuştur'
Tarihini bilmeyenlerin geleceğe doğru yön veremeyeceğini söyleyen Vali Yardımcısı Arslan, 'Biz tarihimizi iyi bilmek durumundayız. Gittiğiniz yerde ülkemizin mozaiğini göreceksiniz. Karadeniz göreceksiniz, Akdeniz’i göreceksiniz. Çünkü tarihini bilmeyen milletler geleceğine doğru yön veremezler. Sizler bunu kitaplarda okuyorsunuz ama bir de bunu yaşayarak hissetmelisiniz. Vatan toprağımızın her köşesi bizim için kutsaldır. Sizler vatan toprağımızın her köşesinde görev üstleneceksiniz. Yarınlar siz öğrencilerimizin omuzlarında daha da aydınlık olacaktır' dedi.
Çekilen hatıra fotoğrafının ardından öğrenciler davul zurna eşliğinde otobüslerine bindirilerek Çanakkale'ye uğurlandı.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°