Gençlik meydanı düzenleniyor
Manşet Haber 18.10.2012 23:31:43 0

Gençlik meydanı düzenleniyor

Gençlik meydanı düzenleniyor

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nca yürütülen çalışmalar tamamlandığında içerisinde su sineması, süs havuzu, gösteri platformu, dinlenme alanları, yürüyüş yolları, çeşitli ağaç ile bitkilerin yer alacağı park, gençlerin gözde mekânlarından biri olacak.
Baraj Yolu 7. Duraktaki DSİ Sulama Kanalı ile Duygu Kafe arasındaki 1600 m2 alan Büyükşehir Belediyesi’nde yeniden düzenlenerek “Gençlik Meydanı” haline getiriliyor.
Özellikle üniversite öğrencilerinin uğrak yeri olan bu bölgede yapımına başlanan “Gençlik Meydanı’nın Kuzey Adana’nın cazibe merkezi haline dönüşeceğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Bahadır Dinçer, “1600 m2 alanda yaptığımız uygulamalar tamamladığında meydan; hem içerik olarak, hem de görsel güzellik olarak dikkat çekecek” dedi.
‘Gençlik Meydanı’nda gençlerin müzik yapabileceği gösteri platformu, su sineması, süs havuzu, dinlenme alanları, yürüyüş yollarının yanı sıra, palmiye, zeytin, İskenderun kauçuğu gibi ağaçların dikileceğini, çeşitli bitkilerin yer alacağı ‘çiçek adalarının’ yapılacağını vurgulayan Kent Estetiği Dairesi Başkanı Bahadır Dinçer, meydanın ışıklandırılmasının da kendine özgü olacağını vurguladı. Dinçer, projede engellileri de unutmadıklarını söyleyerek, parkın engellilerin çok rahat kullanabilecekleri şekilde düzenleneceğini sözlerine ekledi.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°