Genco Erkal sahneledi: “İnsanlarımız”
Manşet Haber 5.12.2012 13:03:08 0

Genco Erkal sahneledi: “İnsanlarımız”

Genco Erkal sahneledi: “İnsanlarımız”

Adana(Ulus)--Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bu yıl ondördüncüsü düzenlenen 13 Kare Sanat Festivali’nin açılışında yaptığı konuşmada, “Bu festival bizim için çok önemli ve anlamlı” dedi.

1995 yılında kazada hayatını kaybeden 13 fotoğraf sanatçısı anısına 1998 yılında başlayan festivalin artık kendini aştığını ve sinema dışında tüm sanat dallarını kapsadığını belirten Zihni Aldırmaz, 'Bizim için sanat ve sanatçı, özümüz, bütün anlayışımız, yapımızdır. Adana'da her yerde sanatı, sanatçıyı ve sevgiyi görürüz. Hiçbir şeyimiz yoksa zengin bir sanatçı geçmişimiz var. Bu festivali tüm sanat dallarında hizmet veren arkadaşlarımız dışında 35 sivil toplum kuruluşu da destekliyor. Bir etkinliğin birlikte yapıldığında daha faydalı ve gerçekçi olacağına inanıyoruz. Burası sanatın ustalarının buluştuğu yer. Bizim en büyük zenginliğimiz sanatçılarımız ve vermiş oldukları eserler' dedi.

1882 yılında bugünkü Tebebağ Ortaokulu’nun temel kazısı sırasında bulunarak patates çuvalı içinde yurt dışına çıkarılan 'Mısırlı Hemşire Satsneferu Heykeli'ni geri istediklerini, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın bu konuda kendilerine destek olacağına ve kampanyadan sonuç alacaklarına inandıklarını kaydetti.

Zihni Aldırmaz, 1995 yılında hayatını kaybeden 13 fotoğraf sanatçısını rahmetle andığını da belirtti. 13 Kare Sanat Festivali Koordinatörlerinden İsmail Timuçin de, festival hakkında bilgi verdiği konuşmasında katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından içinde 13 Kare Sanat Festivali Koordinatörlerinden Dr. Haluk Uygur’un da yer aldığı Altın Oran Doğa Grubu'nun 'Torosların Nadide Çiçekleri' adlı slayt gösterisi yapıldı. Daha sonra ünlü tiyatro sanatçısı Genco Erkal 'İnsanlarım' adlı oyunu sahneledi. Oyundan sonra dakikalarca alkışlanan Genco Erkal’e Zihni Aldırmaz çiçek verdi.

Açılış törenine Adana Vali Yardımcısı Adem Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°