Güçlü Türkiye’ye kavuşuyoruz
Manşet Haber 31.12.2012 11:50:08 0

Güçlü Türkiye’ye kavuşuyoruz

Güçlü Türkiye’ye kavuşuyoruz

gurkan_kozanAK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan, acı ve tatlı hatıralarıyla 2012 yılını geride bırakırken, hayal ve hedefleri gerçekleştirme umudunu canlı tutarak yeni bir yıla girmenin buruk sevincini yaşadıklarını söyledi.

Yeni Yıl mesajı yayınlayan Milletvekili Gürkan, “Her geçen yıl bir öncesine göre çok daha güçlü bir Türkiye ye kavuşmaktayız. Her alanda yaşanan gelişmeler, ülkemizin dünya sahnesinde çok daha güçlü bir konuma yükseltmekte uluslar arası arenada güçlü bir aktör haline getirmektedir” dedi.

Gürkan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye geçtiğimiz yıl küresel sorunların çözümü, insanlığın refahı ve dünyanın geleceği için üstün gayret gösteren bir ülke olarak da dikkat çekmiştir. Ülkemizin takdirle karşılanan bu yaklaşımı, dünle veya bugünle sınırlı değildir. Tarih boyunca hem bölgesinde hem de dünyanın başka coğrafyalarında adaletsizliğe ve zulme karşı dururken aynı zamanda, insanlığın hak ettiği bir yaşam standardına kavuşması ve refahın artmasını kendisine şiar eden ülkemiz bu hassasiyetine bundan sonrada devam edecektir.

 

YARINLAR DAHA İYİ OLACAK

 

Türkiye'nin çok daha güçlü ve müreffeh bir ülke haline gelmesi konusundaki çalışmalar önümüzdeki yıl da elbirliğiyle devam edecektir. Devletimiz ve milletimiz bu amaca ulaşmada gerekli iradeye ve potansiyele sahiptir. Birlik, beraberlik içinde, birbirimizi severek yaşamaya devam edeceğiz. Ülkemizin dünya sahnesinde önemli bir aktör olmasını istemeyen kesimler tarafından maşa olarak kullanılan Teröre karşı mücadelemiz tek yürek olarak devam edecektir. Çeşitli bahanelerle ayrılık yaratmayı ve huzuru bozmayı amaçlayan tahriklere ve provokasyonlara hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz. Türkiye artık, ‘Millet için Devlet’ anlayışıyla sorunlara samimiyetle eğilen ve çözüme kavuşturan, tüm vatandaşlarını kucaklayan ve herkesin eşit vatandaşlar olduğunu uygulamalarıyla hissettiren bir ülkedir. Toplumun tüm kesimlerinin ortak gayretleriyle Türkiye'nin yarınları daha iyi olacaktır. 2023 hedefleri gerçekleştirerek Cumhuriyetimizin yüzüncü kuruluş yıldönümünde bugünkünden çok daha ileri bir noktaya geleceğine inancımız tamdır.

Tüm bu gelişmelerle beraber, ülkemizin elbette çözüm bekleyen meseleleri vardır. Hepsini samimiyetle, azimle ve elbirliğiyle aşacağız. Ülkemizin mevcut potansiyeli buna imkân vermektedir.

Yeni bir yıla girerken; dünyada barışın ve istikrarın önündeki engellerin kaldırılmasını umut ediyorum. Hoşgörünün benimsendiği; ihtilafların barışçı yollardan çözüme kavuşturulduğu; küresel sorunlar konusunda azami duyarlılık gösterildiği; terörden, şiddetten, silahlardan, tehditlerden ve krizlerden arınmış bir dünyada insanların refah, huzur ve mutluluk içinde yaşamasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2013 yılının tüm insanlığa sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesini diler, tüm hemşerilerimin yeni yılını en içten dileklerimle kutlar, saygılar sunarım.”

YAZARLAR

40.9° / 23.3°