Güneş, Başbakan’ın nasıl tarih yazacağını söyledi
Manşet Haber 26.08.2012 22:28:43 0

Güneş, Başbakan’ın nasıl tarih yazacağını söyledi

Güneş, Başbakan’ın nasıl tarih yazacağını söyledi

CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Hurşit Güneş, CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, İl başkanı Orhan Sümer, İl Kadın Kolları Başkanı Rukiye Çinkılıç ve İl yöneticileriyle birlikte gittiği İmamoğlu ve Kozan İlçesinde AKP ‘ye ve Başbakan yüklendi.Güneş, ‘Bu Başbakanı tarih Türkiye’yi böldü diye yazarsa kimse şaşırmasın’’

“Terörün tırmandığı aşikâr, terör olayları nedeniyle Başbakan suçlanmayacakta kim suçlanacak? “ diye soran CHP PM üyesi Hurşit Güneş, tarım ile ilgili de şunları söyledi:

'Türkiye’de tarım, AKP iktidara geldiğinden bu yana reel olarak nüfusun arttığı kadar artmadı. Yani insanlar giderek daha fazla ithalat malı tüketiyorlar. Türkiye'de ekilen biçilen pamuk arazileri daraldı. Pamuğu ithal ediyoruz artık. Pamuğun yerine mısıra geçildi. Ama verimli araziler ve bol ürüne rağmen mısırla ilgili bir şey var. Mısırın fiyatı, maliyetine yakın. Narenciyede, büyük ölçüde ihracat yapıyoruz. Peki, narenciyede yararlanılan ihracat destekleme fiyatı yeterli mi- Yetersiz. Aldığımız o destekler, gübre olsun mazot olsun yetersiz. Elinizi vicdanınıza koyun konuşalım. Tarımın yoğun olduğu yerlerde Konya'da, Karaman'da, Kozan'da AKP CHP'den daha fazla oy almıyor mu- Peki tarımın durumu 10 yıldır daha mı iyi. daha mı kötü.”

Güneş’in yanına gelen Nizamettin Erol isimli partili “CHP’ye 1957 yılından bu yana üyeyim” diyerek 0 tarihte kendisine verilen üyelik defterini  gösterdi ve “Benim üyeliğim sizin yaşınızla aynı  rahmetli baban gibi olduğun için seni seviyoruz.”dedi. Güneş ise “bu güzel anı fotoğraf ile süsleyelim diyerek birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Partilerle yapılan konuşmaların ardından CHP parti meclis üyesi Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Adana İl Başkanı Orhan Sümer ve Kozan İlçe Başkanı Yusuf Karavelioğlu esnafları ziyaret ederek sohbet ettiler.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

38.6° / 26.5°