Gürkan, taziye ziyaretinde
Manşet Haber 2.09.2012 15:31:06 0

Gürkan, taziye ziyaretinde

Gürkan, taziye ziyaretinde

Adana(Ulus)--Kozan ve yaylalarına ziyaret gerçekleştiren AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan vatandaşların sorunlarını dinledi, 2 B yasasına övgüler yağdırdı

Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden İtfaiye Eri Halit Yıldırım’ın Hamam Köyü’ndeki ailesi ile Tedaş Personellerinden Seyhan Mercan’ın Aslanlı Köyü’ndeki ailelerini ziyaret ederek başsağlığı dileyen Ak Parti Milletvekili Gürkan, Kozan’a bağlı Savruk Yaylası’nda vatandaşlar ile bir araya geldi.
Gürkan; “AK Parti olarak 10 yıldır halkımıza hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler sadece seçim zamanı değil her zaman halkımızın yanındayız. Çünkü bizler gücümüzü halkımızdan alıyoruz” diye kaydetti.

2B yasası hakkında vatandaşları bilgilendiren AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, şöyle konuştu:
“Bugüne kadar hiçbir hükümetin gerçekleştiremediği 2B uygulamasını gerçekleştirmek bizlere nasip oldu. Şuanda 2B’ler askıya çıktı. Bu haklardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız bağlı bulundukları Orman İşletme Müdürlüklerine başvurularını yapabilirler. 2B’den yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın daha önce düzenlenmiş olan 2B kullanım tutanaklarında isimlerinin yer alması gerekiyor olup, rayiç bedellerini ödeyerek başvurularını yapabilirler. 2B’lerin satış rayiç bedeli bölgenin normal değerinin yüzde yetmişi kadardır. Yani devletimiz burada yüzde otuzluk bir indirim sağlayarak vatandaşlarımıza gereken toleransı sağlamaktadır. 2B’lerde köy sınırında olan yerler için 4 yılda 8, ilçe sınırlarında olan yerler için 3 yılda 6 ay taksit imkanı sağlanmaktadır. 2B’den yararlanmak isteyen vatandaşlarımız 30 Ekim tarihine kadar başvurularını yapabilirler. Ayrıca başvurularda ilçe sınırları için 2000 TL, köy sınırları için 1000 TL ücret alınmaktadır. Hükümetimiz 2B’lerden elde edeceği gelirin yüzde 10’unu köyleri kalkındırmada, geriye kalan miktarı ise kentsel dönüşümlerde kullanacaktır.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°