Gürsel Tekin: Adana’da önemli açıklamam olacak
Manşet Haber 13.11.2012 01:43:46 0

Gürsel Tekin: Adana’da önemli açıklamam olacak

Gürsel Tekin: Adana’da önemli açıklamam olacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kasım ayı sonlarında yapacağı Adana ziyaretinde, Adana ile ilgili çok önemli açıklama yapacağını açıkladı.

Gürsel Tekin, sitemiz imtiyaz sahibi İsmail Başkan’ın büyükşehir belediye yasası, belediye seçimlerine ilişkin sorularını yanıtlarken, “Biz CHP olarak yerel yönetimlerle ilgili şeffaf bir yasa çıkarılmasını istiyoruz. Mevcut belediyecilik yasası rant yasasıdır. Yasayı çıkartalım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim tarihini kendisi belirlesin “ çağrısında bulundu.

Şefaf belediyecilikte yolsuzluk ve rantın olamayacağını dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Adana başta olmak üzere imar değişiklikleri ile betonlaştığını, bunda yürürlükteki yasanın çıkarılmasında büyük katkısı bulunan Aytaç Durak’ın da sorumlu olduğunu kaydetti.

Gürsel Tekin, Adana ile ilgili açıklamalarda bulunurken, “Adana işsizlin başkenti. Sanayinin de başkenti olan Adana’nın geldiği durum ortada” dedi. Gürsel Tekin, Kasım ayı sonlarında Adana’ya geleceğini ve Adana ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulunacağını söyledi. Tekin, açıklamaları ile ilgili ipucu vermezken, “Adana ziyaretim çok önemli. Çok önemli açıklamalarım olacak” şeklinde konuştu.

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°