Güven timleri görevde
Manşet Haber 9.10.2012 18:34:33 0

Güven timleri görevde

Güven timleri görevde

Adana(Ulus)--Emniyet Müdürlüğü'nün gasp, hırsızlık, dolandırıcılık, kapkaç ve yankesicilik gibi suçlara karşı daha etkin mücadele etmek amacıyla yöresel kıyafetler giyip, kentin çeşitli yerlerinde seyyar satıcı, boyacı, piyangocu, simitçi, baloncu ve park görevlisi gibi farklı meslek dallarından oluşturulan 'Güven Timleri'nin tanıtımı için tören düzenlendi.
Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde düzenlenen törene Vali Hüseyin Avni Coş, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Murat Koç ve İl Emniyet Müdürlüğü'nü personeli katıldı.
Vali Hüseyin Avni Coş, burada yaptığı konuşmada, halkın güven içerisinde yaşaması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla polis ve jandarmanın 24 saat esasına göre görev yaptığını söyledi.
Hangi iklim koşulları olursa olsun, bu görevi ekiplerin aksatmadan sürdürdüğünü belirten Vali Coş, 'Bu konuda vatandaşlarımızın da büyük desteği ve yardımıyla ekiplerimiz her geçen gün, hizmet seviyesini daha iyi seviyelere ulaştırmaktadır. Ele geçen malzeme, yakalanan suçlu sayısı ve meydana gelen olaylarda önemli azalmalar oldu. Suçlu ve suçlularla mücadelede güvenlik kuvvetlerimiz vatandaşlarımızın destekleri ile daha iyi görev yapıyorlar' dedi.
Suç ve suçluyla mücadelenin bir akıl savaşı olduğunu bildiren Vali Coş; 'Suçluların teknolojiyi kullandığı kadar güvenlik kuvvetlerimizin de teknolojiyi ve aklını iyi kullanması gerekiyor. Vatandaşımızı huzursuz edebilecek her noktada güvenlik kuvvetlerimizin değişik ekiplerle, öncelikle suçların önlemesi, alınan her türlü tedbire rağmen bir suç meydana gelirse faillerinin yakalanması için görev başındalar. Bugün burada bir kısmını gördüğünüz çok sayıda arkadaşımız ilimizin muhtelif noktalarında normal vatandaş şeklinde dağılmak suretiyle görev yapıyorlar. Bu ekiplerimiz yerine göre esnaf, seyyar satıcı görünümüyle görev yapmak suretiyle bulundukları bölgede suç işlemek isteyen olursa, o kişileri diğer ekiplerle koordineli şekilde yakalamak için görev yapmaktadırlar. Vatandaşlarımızın her geçen gün artarak sağladıkları destekleri devam ettiği sürece güvenlik kuvvetlerimiz başarılı olacaktır' dedi.
Vatandaşların daha güvenli ortamda yaşaması için herkesin işbirliği yapması gerektiğini ifade eden Vali Coş, güven timine yeni katılan ekiplere çalışmalarında başarı diledi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°