Güvenlik çemberinde bayram kutlaması!
Manşet Haber 29.10.2012 12:20:41 0

Güvenlik çemberinde bayram kutlaması!

Güvenlik çemberinde bayram kutlaması!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 89, yıldönümü Adana'da güvenlik kordonu altında kutlandı.
Adanalıları polis kordonu arasından bayramı izlemek zorunda kaldı. Bayrama annesinin kucağında ağzında emzikle gelen minik bebeklere de rastlandı. Asker ve polislerin geçişinde duygulanıp ağlayanlar da oldu.
Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen Cumhuriyet bayramı kutlamaları sıkı güvenlik önlemleri altında yapıldı. Tören alanına gelenler sıkı şekilde arandıktan sonra içeri alındı.
POLİS KORDONU
Ellerinde Türk Bayraklarıyla tören alanına akın eden vatandaşların önüne olası provakasyonlara karşı polis memurları1.5'ar metre aralıklarla kordon oluşturup güvenlik önlemi alması dikkat çekti.
JEEPLİ KORUMA
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 6'ıncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz halkın bayramını kutlarken Vali Coş'un jeepli korumalarının da arkadan eşlik etmesi dikkat çekti. Tören sırasında polis helikopteri havadan, özel harekat polisleri de yüksek binaların üzerinde sıkı güvenlik önlemi aldı.
‘EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER'
Vali Coş'un birlik ve beraberlik mesajı verdiği konuşmasının ardından şiirler okundu, yarışmalarda ödül alanlara hediyeleri verildi. Resmi geçit töreni sırasında asker ve polislerin geçişi sırasında Adanalılar ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak, 'En Büyük Asker Bizim Asker, Polise Uzanan Eller Kırılsın, Türkiye Sizinle Gurur Duyuyor' sloganları attı. Asker ve polislerin geçişi sırasında duygulanıp ağlayanlyar da oldu.
EMZİKLİ ÜLKÜ
Törene özellikle anne ve babaların küçük çocuklarını getirmesi dikkat çekti. Çocuklar arasında asker kıyafeti, Atatürk posterleri tişört giyenlerin yanı sıra annesinin kucağında ağzında emziği ile 4 yaşındaki Ülkü Naz Kiraz'ın da gelmesi dikkat çekti. Küçük Ülkü Naz, zaman zaman elindeki Türk Bayrağını sallayıp, alkış yaptı.
Tören resmi geçitle son buldu.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°