Hacı Bektaş Veli’nin ilk romanı Şahdiz’e 2. Baskı
Manşet Haber 21.10.2012 12:53:37 0

Hacı Bektaş Veli’nin ilk romanı Şahdiz’e 2. Baskı

Hacı Bektaş Veli’nin ilk romanı Şahdiz’e 2. Baskı

Adana(Ulus)--Yazar Kemal Derin, Hacı Bektaş’ın aşka büyük yolculuğunu anlattığı “Aşkın Hünkârı Hacı Bektaş Veli/Şahdiz” adını verdiği romanını meslektaşlarına imzaladı.
Destek Yayınları tarafından bastırılan ve tüm kitapçılarda satılan Yazar Kemal Derin’in yazdığı Hacı Bektaş Veli’nin ilk romanı Şahdiz’in ikinci basımı yapıldı. Optimum mağazasındaki D&R kitap “Şahdiz/Aşkın Hünkarı Hacı Bektaş Veli” romanının yazarı Kemal Derin için imza günü düzenledi. Derin, imza gününde Adana Barosu’ndaki meslektaşlarına kitabını imzaladı.
Kemal Derin, Hacı Bektaş’ın yolunu izleyerek Nişabur, Yezd, İsfahan, Şahdiz, Şiraz, Kazvin, Alamut, Laleş, Şam, Masyaf, Adana, Afşin, Amasya, Haraşna ve Hacıbektaş’ı dolaştığını, gittiği her yerde Hacı Bektaş’ın izlerini sürdüğünü ifade etti. Kemal Derin, kitabı yayına hazırlamasının 5 yıl sürdüğünü belirterek, “Hacı Bektaş Veli’nin bizlere öğütlediği; ‘Gerçeğe akıl ile ulaşın’ düsturundan hareketle 800 yıl geriye giderek; onun ayak bastığı topraklara, el vurduğu dağlara, bilgisini kuşandığı kalelere çıkarak, dünyayı algılayışına tanıklık ederek, baktığı gözle kâinatı görmeye çalıştım.” dedi.
Yazar Kemal Derin, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret ederek Başkan Cafer Esendemir’e Şahdiz romanını hediye etti. Kemal Derin, kitap ile ilgili çok olumlu tepkiler aldığını, ilk baskısının kısa sürede bitmesinin kendisi açısından sevindirici olduğunu söyledi.
ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de Kemal Derin’i kitabından dolayı kutladı, toplumun ilgisi ile kitabın satışının ve buna bağlı olarak da baskı sayısının da kısa sürede artacağına inandığını kaydetti.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°