Haluk Levent Ceyhanlıları coşturdu
Manşet Haber 30.10.2012 17:30:17 0

Haluk Levent Ceyhanlıları coşturdu

Haluk Levent Ceyhanlıları coşturdu

Adana(Ulus)--Ceyhan Belediyesi tarafından Cumhuriyet'in 89. kuruluş yıldönümünü nedeniyle düzenlenen etkinlikler çerçevesinde ünlü sanatçı Haluk Levent, Zafer İşleyen ve Esen Şifa Kandemir sahne alarak Ceyhanlılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Namık Kemal Mahallesi Orhan Ekinci Bulvarındaki konseri binlerce kişi izledi. Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, cumhuriyetin erdemiyle halkın desteğini alarak eşkıya başı ile pazarlık edenlere halkın mutlaka bir cevap vereceğini belirterek demokrasinin nimetlerinin suiistimal edilmesinin büyük bir yanlış olduğunu ifade etti.

Sözlü, 'Cumhuriyetimizi 89 yıl yaşattık, sonsuza dek yaşatmaya devam edeceğiz. Hür ve bağımsız Cumhuriyetimizin değerini bilip; devletimizin, milletimizin bekasını muhafaza ederek devralınan bu değerli mirası, aynı ruh ve şuurla geleceğe taşımak bir namus borcudur. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun' dedi.

Sanatçı Esen Şifa Kandemir’in okuduğu “Cumhuriyet Şiiri” büyük alkış alırken, Sanatçının seslendirdiği türkülere Ceyhanlılar da eşlik etti. Zafer İşleyen ise bir birinden güzel parçalarıyla özellikle gençleri coşturdu, mehter Marşı’nı kendine has yorumuyla takdir topladı.
Haluk Levent ise eski ve yeni parçalarını seslendirerek, yaklaşık bir buçuk saat süren bir konserle Ceyhanlılara, unutulmaz bir gece yaşattı.
Konsere, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Tataristan Cumhuriyeti’nin Nurlat Belediye Başkanı Nail Şeref, belde belediye başkanları, İl genel ve Belediye Meclis üyeleri, daire amirleri, bazı oda ve meslek grubu temsilcileri, dernek ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve on binlerce vatandaş katıldı.
Konser alanına gelen vatandaşlara Ceyhan Belediyesi tarafından 10 bin adet Türk bayrağı dağıtıldı.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°