Hasan Balıkçı ölümünün 10. yılında anıldı
Manşet Haber 23.10.2012 11:03:54 0

Hasan Balıkçı ölümünün 10. yılında anıldı

Hasan Balıkçı ölümünün 10. yılında anıldı

Adana(Ulus)--TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası, görevli olarak gittiği Şanlıurfa’da öldürülen Elektrik Mühendisi Hasan Balıkçı ölümünün 10. Yıldönümünde mezarı başında anıldı.
Adana’nın Kayışlı köyünde Hasan Balıkçı’nın mezarı başındaki anma törenine EMO Denetleme Kurulu üyesi Gıyasi Güngör, İbrahim Aksöz ve A. Turan Aydemir, Adana Şube Başkanı Mehmet Mak şube Yönetim Kurulu`ndan İlhan Yıldırım ve Mustafa Ergen ile Hasan Balıkçı`nın ailesi, EMO üyeleri ve Şube personeli katıldı.

EMO Adana Şube Başkanı Mehmet Mak, Hasan Balıkçı’nın, Adana’da kaçak elektrik kullandığını tespit ettiği imalathane sahiplerinin azmettirdiği kiralık katiller tarafından, sürgün edildiği Şanlıurfa’da katledildiğini söyledi. Mak, “Hasan onurlu mücadelesi ile yolumuzu aydınlatmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

HASAN BALIKÇI KİMDİR?
.
EMO Adana Şubesi‘nde 1998-2002 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi ve Şube Sekreterliği, 1998-2000 yılları arasında Adana TMMOB İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreterliği, 1993-1996 yılları arasında Enerji Yapı Yol Sen Adana Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Balıkçı‘nın anısına EMO tarafından 2 yılda bir EMO Genel Kurulu açılışında Hasan Balıkçı Onur Ödülü veriliyor. İlk ödülü Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, 'Kocaeli‘nin Dilovası ve Kandıra İlçelerinde Yaşayan Gebelerden Doğan Bebeklerde Ağır Metal Maruziyeti İle Büyüme ve Gelişme Durumu' çalışması ile 2012‘de aldı.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°