Havada  karada yer yok
Manşet Haber 17.10.2012 17:25:09 0

Havada karada yer yok

Havada karada yer yok

Altı günlük kurban bayram tatili hem memleketlerine gitmek isteyeni, hem de bu sürede tatile çıkmak isteyenleri cezbetti. Uçak ve otobüslerde yer kalmadı. 250 bin kişi yurtdışında, 1,5 milyon kişi ise yurtiçinde seyahat edecek

Yaklaşan kurban bayramı öncesi tatillerini memleketlerinde veya turistik beldelerde geçirmek isteyen vatandaşlar, otobüs ve uçak şirketleri firmalarına akın etti. Yoğun talep nedeniyle otobüs ve uçak firmalarında bilet bulmak imkansız gibi. Firmalar vatandaşların taleplerine yetişmek için ek seferler koymaya başladı.
Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu, bayram tatilinde 250 bin kişinin yurtdışında 1,5 milyon kişinin de yurt içinde seyahat edeceğini belirterek, yurt içinde seyahat edenlerden 800 bin kişinin aile ziyareti yapacağının tahmin edildiğini söyledi.
Yurt içinde aile ziyaretleri dışında en çok yazın son demlerini yaşayan Antalya ve KKTC”nin ön plana çıktığını anlatan Polatoğlu, daha sonra kültürel turların ön planda olduğunu Kapadokya ve Karadeniz turlarının ön plana çıktığını, GAP turlarının ise terörden dolayı etkinlendiğini bildirdi.
Polatoğlu, Antalya’da 5 gün için otel fiyatlarının 800, 4 gün için 600 lira olduğunu, 3 günlük Kapadokya turunun 475, Karadeniz turlarının uçaksız 450, uçaklı 850 lira civarında olduğunu kaydetti.
Polatoğlu, 4 gece yurt dışı tatil fiyatlarının ise Prag 349, Roma 449, Paris 560, Uzakdoğu 749 avro olduğunu söyledi.
Adana Otobüs Garajları İşletme Sahipleri ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ramazan Ilgan, her ne kadar tatil süresinin 6 gün olarak açıklanmasına karşın vatandaşların bir çoğunun 19 Ekim Cuma gününden itibaren tatile çıkmaya başladıklarını söyledi.
19-29 Ekim tarihleri arasında bilet bulmanın zor olduğunu ifade eden Ilgan, bazı otobüs firmalarının vatandaşı mağdur etmemek için ek seferler koymaya başladıklarını belirtti.
Ilgan, vatandaşları korsan otobüs firmaları ile seyahat etmemeleri konusunda da uyardı.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°