‘‘İÇİMİZDEN BİRİ ATATÜRK’’
Manşet Haber 11.11.2018 15:51:35 0

‘‘İÇİMİZDEN BİRİ ATATÜRK’’

‘‘İÇİMİZDEN BİRİ ATATÜRK’’

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde sabah saatlerinde; Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan anma töreni, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde, Çukurova Üniversitesi ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası iş birliğiyle düzenlenen anma etkinliğiyle sürdürüldü.
Anma Törenine Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, 10.Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral İsmail Günaydın, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaddin Cavlak, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Vali Yardımcıları, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan anma programı, ‘İçimizden Biri Atatürk’ adlı müzikal tiyatro gösterisiyle sürdürüldü.
Çukurova Üniversitesi ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ortaklığıyla hazırlanan gösteride perdeye yansıtılan Atatürk’e ait fotoğraflar da davetlilerin beğenisini kazandı.

YAZARLAR

38.6° / 24.6°