İhracatçılar dünyayı turluyor
Manşet Haber 28.01.2013 11:49:56 0

İhracatçılar dünyayı turluyor

İhracatçılar dünyayı turluyor

orhan_gencogluUludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), 2013 yılında yaklaşık 50 ayrı organizasyonda boy gösterecek. Dünyanın dört bir yanında düzenlenecek fuarlarda; milli katılım organizasyonları dışında info standların kurulacağını, ticaret ve alım heyetleri organizasyonlarının yapılacağını belirten Gençoğlu; “Günümüzde her sektörde küresel bir rekabet var. Mevcut pazarları korumak ve yeni pazarlara ulaşmak için her yerde olacağız” dedi. UİB’in, Türkiye’nin 50 farklı ilinden yaklaşık 3500 üyesi olduğunu hatırlatan Gençoğlu, “Farklı şehirlerden üretici ihracatçıların bünyemizde olması, gücümüzü artırıyor” diye konuştu.

HEDEF 21 MİLYAR DOLAR İHRACAT

2013 yılı için, UİB olarak toplam 21 milyar 125 milyon dolarlık ihracatı hedeflediklerini söyleyen Gençoğlu, “Gelinen noktada önemli bir düzeye ulaşılmış olsa da, bu durum sorunlarımızın üstesinden gelmemiz için yeterli değildir. Bir diğer ifade ile dünya ekonomisine göre kötünün iyisi olan ülkemiz için temel bazı önlemlerin alınması gerekir” diye konuştu. UİB olarak belirlenen ihracat hedefine sundukları katkıyı artırmayı planladıklarını açıklayan Gençoğlu, özellikle farklı ülkelerde düzenlenen fuarlara katılımın sektörler için önemine vurgu yaptı. Gençoğlu şöyle konuştu:

“Devlet kurumlarımızın desteğinin yanısıra finans kesiminin de ihracatçının daha çok yanında olmasını istiyoruz. TİM Başkanımız’ın ifade ettiği gibi “İhracatçılara pozitif ayrımcılık istiyoruz.” Çünkü bizlere verilen destek, üretime ve istihdama verilen destek demektir.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°