İpekyolu festivalinde Adana
Manşet Haber 8.10.2012 15:34:40 0

İpekyolu festivalinde Adana'yı kimler ziyaret etti?

İpekyolu festivalinde Adana'yı kimler ziyaret etti?

Adana(Ulus)--Adana Büyükşehir Belediyesi’nen ABD’nin Teksas Eyaleti Houston şehrinde düzenlenen “İpekyolu Festivali”nde açtığı stant yoğun ilgi görürken, ziyaretçilere cezerye ikram edildi. Stantda Adana’nın tanıtımı yapılırken, Altın Koza Film Festivali’ni anlatan ingilizce cd’ler dağıtıldı.
Teksas’ta ilk kez yapılan ve Türkiye ile birlikte Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan’ın yeraldığı “İpekyolu Festivali”ne Amerikalılar büyük ilgi gösterdi.
Amerika’daki Türklerin ve Orta Asya ülkelerinden gelenlerin kurduğu derneklerin çatı kuruluşu olan Turquoise Council’in ev sahipliği yaptığı fevstivalde, Türkiye’den sadece Adana Büyükşehir Belediyesi stant açtı. Adana standında ziyaretçilere cezerye ikram edildi. Adana Büyükşehir Beldiyesi Altın Koza Film Festivali’ni anlatan ingilizce cd’ler dağıtıldı. Ayrıca, Adana standında; ziyaretçilere şehrin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtan broşür, kitapçık, katalog ve CD’ler dağıtıldı.
ADANA STANDI ZİYARETİ
“İpekyolu Festivali” nedeniyle ABD’nin Teksas Eyaleti’nde bulunan Türk heyetin önemli bir bölümü Adana Büyükşehir Belediyesi’nin standını ziyaret etti. Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Turgut Özal Üniversitesi Genel Sekreteri Yakup Yıldız ile işadamlarına stantla ilgili bilgiyi Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Ferat Yüksel verdi.
Ziyaretçilere cezerye ikram eden Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Ferat Yüksel, Adana’yı tanıtma imkanı veren festival yetkililerine teşekkür etti. Festival yöneticileri ise, önümüzdeki yıl Türkiye’den pek çok kentin stant kapmak için yarışacağını söyledi. Adana’nın önümüzdeki yıl festivale katılma konusunda diğerlerine göre daha avantajlı olacağını vurguladılar. “İpekyolu Festivali”ne Adana’dan da bir grup işadamı da katıldı.


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°