“İŞ YAŞAMINDAKİ KADINLAR GÜÇLENDİRİLMELİDİR”
Manşet Haber 11.10.2018 11:48:25 0

“İŞ YAŞAMINDAKİ KADINLAR GÜÇLENDİRİLMELİDİR”

“İŞ YAŞAMINDAKİ KADINLAR GÜÇLENDİRİLMELİDİR”

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Belgin Özçelik, iş yaşamında var olan iş kadınlarının güçlendirilmesi ve desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Çukurova Türk Televizyonu ‘Duygu ile Hayata Dair’ programına konuk olan Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Belgin Özçelik, İŞKAD’ın ilk olarak Adana’da kurulduğunu, buradan diğer illere yayıldığını, girişimci kadın sayısını çoğaltma hedefinde olduklarını belirterek şöyle konuştu:
“Kadınlar karar mekanizmalarında daha çok yer almalıdır. Var olan iş yaşamındaki kadınları güçlendirilmeli ve desteklenmelidir. Çünkü çalışan her kadın bölgenin sosyo- ekonomik gelişimine katkı koymaktır. Genel öğretimimiz kadınların girişimci olmasına destek olmaktır. Türkiye’de girişimcilik konusunda destek sağlamak, eğitimler vererek bu konuda özendirici paneller yaparak kadınlarımızı geliştirmek için mücadele veriyoruz.
Adana İşkadınları Derneği üyesi çeşitli sektörleri temsil eden İş Hayatında başarılı olmuş kadınların, Liseli öğrencilerin kariyer planlamasında bakış açılarını değiştirmeyi ve çeşitli sektörlerden başarı hikâyeleri ile mezun olduktan sonra ki evrelerinde aktif işgücü piyasasına katılımlarındaki rol model oluşturarak farkındalık yaratıyoruz. Mutlaka girişimcilik dersine çocukların özendirilmesi lazım. Türkiye’de girişimci sayısı zaten az, aile yönlendirmiyor ya da kamu personeli yönlendirmiyor. Biz İŞKAD olarak her zaman, her üyemiz öğrencilerimize gönüllü olarak eğitim vermeye hazırdır.”.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°