İŞKAD, kız çocuklarına önderlik yapıyor
Manşet Haber 22.10.2012 11:21:56 0

İŞKAD, kız çocuklarına önderlik yapıyor

İŞKAD, kız çocuklarına önderlik yapıyor

Adana(Ulus)-- İşkadınları Derneği’nin (İŞKAD) “Kızlarımız Girişimci Olsun” projesi ilk meyvesini verdi. İŞKAD’ın Adana Kız Lisesi’nde verdiği girişimcilik seminerinin ardından okulun öğrencisi Gülnur Seca Nernekli “Anneniz aburcubura izin verecek” sloganıyla “Cuburt” adlı ürünü okulda satışa sundu. Ürünler birkaç dakika içinde tükenirken, Nernekli elde ettiği geliri Okul Aile Birliği’ne bağışlayarak örnek bir davranışa imza attı.
İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, düzenledikleri seminerin ardından bir öğrencinin girişimcilik adına ilk adımı atmasının önemini vurguladı ve projenin meyvesini vermesinin İŞKAD ailesinin mutlu ettiğini söyledi.
İŞKAD, Adana’da liselerde eğitim gören kız çocuklarının gelecekte girişimci olmalarına öncülük etmek için geçtiğimiz günlerde “Kızlarımız Girişimci Olsun” adlı projeye start verdi. Proje kapsamında Adana Kız Lisesi’nde düzenlenen seminerde Kız Lisesi mezunu ve İŞKAD üyesi Meltem Uzun Aydın, iş yaşamındaki deneyimlerini öğrencilerle paylaşırken, İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, projeyle gelecekte her alanda söz sahibi olacağına inandıkları genç kızlarla mesleğinde öncü ve girişimci kadınları buluşturarak gençlerin gözünde yeni bir vizyon yaratmak istediklerini anlattı.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°