İstihdam yaratan kadınlara ihtiyacımız var
Manşet Haber 2.04.2013 13:55:18 0

İstihdam yaratan kadınlara ihtiyacımız var

İstihdam yaratan kadınlara ihtiyacımız var

Adana İş Kadınları Derneği’nin (İŞKAD) Türkiye'deki kadın girişimciliğinin artırılması için başlatığı 'Kızlarımız Girişimci Olsun' projesinin sekizinci buluşması Çukurova Piri Reis Anadolu Lisesi’nin kız öğrencileriyle gerçekleşti. Estemania Güzellik Merkezi’nin sahibi Dr. Gül Fennibilek iş yaşamında başarılı olmak için tecrübe, sabır ve istikrara ihtiyaç olduğunu söylerken, Proje Koordinatörü Ayfer Köni,  Türkiye’nin istihdam yaratan işkadınlarına ihtiyacı olduğunu belirtti.

iskad_pirireisÇukurova Piri Reis Anadolu Lisesi’nin toplantı salonundaki buluşmanın açılış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü Ayfer Köni, girişimcilik konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Kadın girişimciliğinin önemini anlatan Köni, kadınların iş yaşamında yer almasının çok önemli olduğunu vurguladı.Ülkenin istihdam sağlayıp ülke ekonomisine katkıda bulunan iş kadınlarına ihtiyacı olduğunu dile getiren Köni, İŞKAD’ın düzenlediği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okulları kapsayan “Ben de girişimci olmak istiyorum!” konulu fikir yarışması hakkında bilgiler verip öğrencilerden yarışmaya katılmalarını istedi.

Estemania Güzellik Merkezi’nin sahibi Dr. Gül Fennibilek de iş yaşamında başarılı olmanın tecrübe, sabır ve istikrardan geçtiğini ifade etti. Çocukluk hayalini gerçekleştirebilmek için devlet memurluğundan istifa ettiğini anlatan Dr. Fennibilek, insanların işlerini sevmesi gerektiğini söyledi. Dr. Fennibilek, “Hayatta tecrübeler çok önemli. Hayallerinize doğru giderken sabırlı olmalısınız. Sadece eğitim hayallerin gerçekleşmesi için yeterli değil. Gelişmelere açık olmalısınız. Çok çalışmalı, işinizi severek ve isteyerek yapmalısınız. Kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Her zaman örnek bir kişilik olmanızı öneririm” dedi.

Seminerin soru-cevap bölümünde ise öğrenciler iş yaşamıyla ilgili merak ettikleri soruları İŞKAD’lılara sordular.

Seminere İŞKAD Başkan Yardımcısı Belgin Özçelik, Yönetim Kurulu Üyesi Ayfer Köni ve Demet Nazik, İŞKAD üyesi Hülya Acemoğlu da katıldı.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°