Kadın girişimcilik ve liderlik zirvesi
Manşet Haber 18.10.2012 10:21:27 0

Kadın girişimcilik ve liderlik zirvesi

Kadın girişimcilik ve liderlik zirvesi

Adana(Ulus)--KAGİDER tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Kadın Girişimcilik ve Liderlik Zirvesi, 8 – 9 Kasım 2012 tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
“Yeni Dünya Düzeninde Kadının Yükselen Gücü” temalı zirveyle KAGİDER, dünya çapında 500’den fazla lider ve girişimciyi bir araya getirerek, bilgi ve deneyim paylaşımına ortam hazırlayacak bir fırsat yaratmayı ve bu yolla kadın güçlenmesinin çıtasını daha yükseklere taşımayı hedefliyor.

Küresel liderler, akademisyenler ve girişimcilerin katılacağı, alanındaki tek organizasyon olmasıyla dikkat çeken 3. Uluslarası Kadın Girişimcilik ve Liderlik Zirvesi, kadın girişimciliğinin ve liderliğinin ekonomik gelişmişliğe ve kalkınmaya olan katkısını ön plana çıkarmak ve bu doğrultuda ulusal ve uluslararası politikaların gelişmesine, ilgili tüm aktörlerin işbirliği yapmasına ve aksiyon almasına ortam hazırlamak amacıyla yola çıkıyor. Zirvenin ilk günü farklı konularda lider konuşmacılar ile ana ve paralel oturumlarda beyin fırtınası yaparken, ikinci gününde dünyanın dört bir yanından girişimci ve iş insanı heyetleri ile paralel oturumlarda iş geliştirme toplantıları düzenlenecek. Ana oturum konuşmacıları arasında yer alan isimler ise şöyle:
Akademisyen, Ekolojist, Sosyal Medya Uzmanı ve YazarSimran Sethi, UNDP Toplumsal Cinsiyet Politikaları Direktörü Winnie Byanyima, ABD Dış İşleri Bakanlığı Küresel Girişimcilik Programı BaşkanıShelly Porges, TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, Uganda Ulusal Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Olive Z. Kigongo, Pegasus Havayolları Yönetim kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Cartier Ödüllü Girişimci, Defining Moments Kurucusu Wendy Luhabe.

KGL Zirve ile kadın liderliğinin ulaşabileceği sınırları keşfederken, farklı bölgelerden ve uzmanlıklardan liderler ve girişimciler arası küresel bir platform yaratmayı hedefleyen KAGİDER’in Başkanı Gülden Türktan, zirve hakkında, “2. Uluslararası Kadın Girişimcilik ve Liderlik Zirvesi’ni dünyanın farklı köşelerinden kanaat önderleri, iş dünyası temsilcileri, siyasetçiler, girişimciler, liderler, sivil toplum örgütleri, akademisyenler ve basın mensuplarından oluşan 450 katılımcı ile gerçekleştirdik. 3. Uluslararası Kadın Girişimcilik ve Liderlik Zirvesi ile bu yıl daha fazla katılımcıya ulaşmaya, birlikte tartışmaya, sorgulamaya, öğrenmeye ve çözüm üretmeye hazırız. Kadın girişimciliğinin ve liderliğinin ekonomik gelişmişliğe ve kalkınmaya olan katkısını önemseyen herkesi zirvemize bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergün Özen ise sponsorluğunu üstlendikleri zirveyle ilgili olarak, şunları söyledi:
“Kadın girişimciliğinin güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla çıktığımız yolda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sponsoru olduğumuz ve bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen Uluslararası Kadın Girişimcilik ve Liderlik Zirvesi’nde, ‘Yeni Dünya Düzeninde Kadınların Yükselen Gücü’ teması ele alınıyor. Zirvede; ekonomik gelişmişliğin, ancak ve ancak kadının ekonomiye katılımıyla gerçekleştirilebileceğinin altını çizecek, neden ve nasıllarını tüm açıklığıyla tartışıp ortaya çıkarmaya çalışacağız. Kadın girişimciliği ve liderliği ne oranda tetiklenir, desteklenir ve aktif üretime dönüşürse, ekonomik gelişme ve kalkınma çarkının da aynı oranda hızlanacağını ve güçleneceğini biliyoruz. Değişen dünya düzeninde sürdürülebilir gelişmeye, ancak kadınlardan alacağımız güçle ulaşabileceğimize inanıyoruz. Zirvede, bizimle aynı inancı taşıyan, bu inancın dayanağını yakından görmek isteyenlerle buluşmak istiyoruz. Sizi; farklılıklarla zenginleştirecek, düşündürecek, farkındalığı en üst düzeye çıkaracak ve değişim yaratacak zirveye davet ediyoruz.”


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°