Kadın patrondan örnek davranış
Manşet Haber 25.09.2012 14:34:48 0

Kadın patrondan örnek davranış

Kadın patrondan örnek davranış

Türkiye İş Kurumu Adana İl Müdürlüğü ile yaptığı protokol gereği firmada yeni istihdam alanı oluşturacak olan iş kadını Sıdıka Uğurlugüngör, şehir içi dağıtım personeli (kurye) yetiştirmek üzere İş Kurumu ile birlikte 3.5 aylık kurs düzenleyeceklerini ve kursa katılan işsizlerin en az yüzde 50'sinin şirketinde işbaşı yapacağını vurguladı. Uğurlugüngör, 'İşsiz gençlere istihdam alanı oluşturabilmek bana gurur verir' dedi.
Türkiye İş Kurumu Adana İl Müdürü Haşim Meydan ile bir araya gelen Uğurlugüngör, 18 yıllık bilgi ve birikimle Adana'da hemen her sektörün dağıtım firması haline geldiklerini, Adana'da Ulaştırma Bakanlığı'nın verdiği yetki belgeli tek firma ünvanını koruduklarını vurguladı.
Açtıkları kursa katılanlardan başarılı olanların kalifiye eleman olduklarına dair sertifika alacağını söyleyen Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Kadınları Derneği (İŞKAD) üyesi Sıdıka Uğurlugüngör, Türkiye İş Kurumu Adana İl Müdürü Haşim Meydan ve ekibine desteklerinden dolayı teşekkür etti.
İl Müdürlüğü'nün kursiyerlerin günlük harçlıklarını karşılayacağını, amaçlarının Adana'da girişimci sayısını artırmak olduğunu vurgulayan Meydan, şunları söyledi:
'Her sektöre mensup iş insanlarının Sıdıka Hanım gibi girişimci, pozitif olması, sayının çoğalması işsizliği asgari düzeye indirgememizi sağlayacaktır. Her patronun 10 kişiye işbaşı yaptırması demek Adana'da işsizliğin minimum seviyeye inmesi demektir.'
Türkiye İş Kurumu Adana İl Müdürlüğü'ndeki imza törenine İl Müdür Yardımcısı Nursen Akbulut ve Eğitim Şefi Bedriye Candan da katıldı.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°