Çukurova
Manşet Haber 13.11.2012 22:41:52 0

Çukurova'da kadınlara çadır dükkân

Çukurova'da kadınlara çadır dükkân

Adana(Ulus)--Çukurova Belediyesi, “Kadınlar Çeyiz Sandıklarını açıyor” projesi kapsamında sosyal yaşam çadırını Ev Kadınları Derneği’ne tahsis etti.

EVKAD derneği, Turgut Özal Bulvarındaki sosyal yaşam çadırında bundan böyle kadınların ürettiği ürünler sergilenebilecek.

Evkad Başkanı Sema Turan Yapıcı, Çukurova Belediyesi ile ortaklaşa yürütecekleri proje kapsamında, kadınların ürettiklerini rahat bir ortamda satışa sunabileceklerini söyledi. Yapıcı, şöyle konuştu:

“Evkad Derneği olarak, kadınların kapalı bir alanda ürünlerini değerlendirmeleri ev ekonomisine katkı yanında ilçemize de bir hareketlilik getireceğine inanıyoruz. Sürekli bir Pazar alanının oluşması demek artık her gün kadınların gelebilecekleri alış-veriş yapacakları, ürünlerini sergileyecekleri bir sabit alanın olmasının yanında, sosyalleşmemize daha da katkı sağlayacağını biliyoruz. Eğer birbirimize dokunabilirsek, kadınlar olarak güçlerimizi birleştirirsek aşamayacağımız hiçbir sorun yok, başarmamız için de hiçbir neden yok, sadece güçlerimizi birleştirmemiz yeterli olacaktır.

Çadır Dükkân tüm kadınlarımıza her gün açık olacaktır, tüm organizeyi biz dernek olarak yapmaktayız. Çadır Dükkân da ürün değerlendirmesi yapmak isteyen her kadın bize gelebilir, bizlerde kendilerine her alanda yardımcı olmaya ekip olarak hazırız.

Çadır Dükkân aynı zamanda kendini tanıtmak isteyen ve halkla buluşmak isteyen tüm sivil toplum kuruluşlarını da açık olacaktır. Kendini tanıtmak ve ürün değerlendirmesi yapmak isteyen sivil toplum kuruluşlarını da Çadır Dükkâna bekliyoruz. Bu imkânı bizlere sağlayan Çukurova Belediye Başkanı Sayın Yıldıray Arıkan’a teşekkür ediyoruz.”

Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan da böyle bir projeye destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını, amaçlarının Çukurova’da en iyi hizmeti vatandaşlara ulaştırmak olduğunu söyledi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°